Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Maske Üretimine Başlandı

Maske Üretimine Başlandı
  • 28.04.2020
  • 263 kez okundu

Başkan Mehmet Deli’den koronavirüs tedbir çalışmaları…

Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli, koronavirüs süreciyle ilgili alınan önlemler ve dikkat edilmesi gereklerle ilgili bilgiler verdi ve “Gerekli tüm önlemlerin alındığı bir ortamda, vatandaşımızın ihtiyacı olan maske üretimine başladık. İnşallah ilerleyen günlerde daha büyük işler başaracağız” dedi.
Başkan Mehmet Deli’nin talimatı ile Belediye binasında maske üretim atölyesi kuruldu. Atölye, gönüllü kadınlarının destekleri ile faaliyete başladı.Çalışmaları yakından takip eden Başkan Mehmet Deli, kadınlara maske üretim çalışmalarında yardımcı oldu.
Vatandaşların ihtiyaç duyduğu maskeleri üreteceklerini söyleyen Başkan Mehmet Deli, “Koronovirüsle mücadele kapsamında kişisel hijyen çok önemli. Bilim Kurulumuz, bu konuya özellikle vurgu yapıyorlar. Biz de, Kumlu ilçemizde, vatandaşımızın ihtiyaç duyduğu maske temini noktasında, geçen haftaya kadar alım yaparak vatandaşımızın bu konudaki ihtiyacını karşılıyorduk. Ancak bu süreçte maske ihtiyacı devam edeceği için, Belediye olarak, vatandaşlarımızın maske ihtiyaçlarını gidermek adına, ilçemizin gönüllü kadınlarının destekleri ile böyle bir faaliyete başladık. Üretim alanımız, hijyen kurallarına uygun. Gerekli tüm önlemlerin alındığı bir ortamda, vatandaşımızın ihtiyacı olan maske üretimine başladı. İnşallah ilerleyen günlerde daha büyük işler başaracağız” dedi.
Maskeleri, vatandaşların evlerine giderek teslim edeceklerini söyleyen Başkan Mehmet Deli, şu bilgiyi verdi:
“Kumlu’da yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyacını bu şekilde karşılayacağız ve bizzat Belediye çalışanlarımızla vatandaşlarımızın evlerine götürerek teslim edeceğiz. Biz, özellikle Kumlu’da yaşayan vatandaşlarımıza, gerekmedikçe dışarıya çıkmamaları noktasında istirham ediyoruz. Bizler, vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Herhangi bir ihtiyaçları olduğu taktirde çağrı merkezimize rahatlıkla ulaşabilirler. Vefa Destek ekibimiz de sürekli sahada. Taleplerini bize ilettikleri taktirde, derhal yerine getirilecektir. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, evlerinde kalmaları ve sabretmeleri. Çok yakın bir zamanda hep birlikte kucaklaşacağız, tekrar sokakları dolduracağız, ama şimdilik Evde Kal Türkiye diyorum.” Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ