Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,57 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,10 / Satış: 10,14

Maskeler Olsun!

Maskeler Olsun!
  • 19.06.2020
  • 255 kez okundu

Bedava vereceksiniz…

27-28 Haziran’da gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı, CHP’li Belediyelerin de gündeminde. Konu, önceki gün CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından paylaşıldı ve Hatay’daki CHP’li Belediyelerin yapması gerekenlerin altı çizildi.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için CHP’li Belediyelerin hazırlıklı olmasını isteyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Maske” tedarikine işaret etti, “hazırlıklı olun” çağrısında bulundu. Hatay ve diğer kentlerdeki CHP’li Belediye Başkanlarından, sınavın gürültülü ortamda yapılmamasını sağlamaya özen göstermelerini isteyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:
“Mutlaka orada bir aracınız olsun, içinde maskeler olsun. Bedava vereceksiniz. Olur ya, birisi maskesini düşürebilir, unutabilir, herhangi bir nedenle. Maskesini vereceksiniz. Mutlaka dezenfektanı sağlayacaksınız. Her çocuğumuz gayet güzel bir ortamda o sınava girecek. Mutlaka su bulunduracaksınız orada, su ve kalem. Bunu yaparken, hükümete de sormak lazım. Bu çocuklarımızın sağlığı hangi koşullarda güvence altına alındı? Diyelim ki birisi Kovid-19 dolayısıyla virüse yakalanmış. Bu çocuğun da sınava girmesi lazım. Bunun hakkını nasıl koruyacaksınız? Kovid-19 var, fakat farkında değil. Bununla ilgili bir şey yapacak mısınız? Bunları bilmiyoruz, ama önümüzdeki süreçte bunları göreceğiz.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ