Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Maskesiz haller mi? Maskeli haller mi?

Maskesiz haller mi? Maskeli haller mi?
  • 09.04.2020
  • 166 kez okundu

Önce, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında 1 Nisan Çarşamba günü toplanan TBMM Genel Kurulu’na dair fotoğrafa, ardından da 7 Nisan Salı günü Meclis Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplanan Genel Kurul’a dair verilen fotoğrafa bakanlar, ‘maskeli ve maskesiz’ hallerin sorgusunda durdu ve eleştirdi!

Hatay Milletvekillerinin de katılım gösterdiği son TBMM Genel Kurulu’na dair verilen fotoğrafa bakanlar, Başkanlık Divanı’nın 6 gün arayla verdiği iki ayrı fotoğraf nedeniyle kötü bir örnek verdiğini ve sosyal mesafe noktasında maske takmanın önemle altının çizildiği bir dönemde doğru davranış kalıplarının vatandaşla paylaşılması gerektiğine işaret ediyor.
Bilindiği gibi, 7 Nisan Salı günü Meclis Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplanan TBMM Genel Kurulu’na dair verilen fotoğrafta, Levent Gök ve yanındakilerin maskeli halleri dikkat çekmiş, ancak Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında 1 Nisan Çarşamba günü toplanan Genel Kurul’a dair verilen fotoğrafta ise, Bilgiç ve yanındakilerin maskesiz ve riske açık halleri eleştiriye neden olmuştu.
Konuya ilişkin konuşan ve durumun tespitinde duran Antakya Gazetesi okuyucularının tespitleri ve eleştirileri şöyle:
H.U. >> Açık ve net, bu durum şansa bırakılabilecek bir şey değil. Acaba “maske taksam mı takmasam mı” diye düşünmenin zamanı da değil. O nedenle, milyonlarca insanın izlediği halkın meclisinde olanların da bu kuralları ilk elden uygulaması ve örnek olması gerekirdi. Açıkçası, bu kadar birbirlerine yakın ve korumasız oturanların vatandaşlara da tavsiye verme durumu olmamalı!
J.M. >> Bu, biraz şeye benziyor… ‘Bana bir şey olmaz!’ Bunu diyenimiz hep çoktur, biliyorsunuz. Sokaklarda, tüm yasaklamalara rağmen dolaşan ve ardından ceza yiyenlerimiz de bunlardan, ‘bana bir şey olmaz’ diyenlerden. O nedenle, halkın vekillerinin örnek olma gibi bir durumu var. Tavsiye vermek istiyorsan, önce sen uygulayacaksın.
Y.Ç. >> Devlet, vatandaşı iyi olsun diye kurallar koyuyor, sürekli genelgeler yayınlıyor. “Maske tak” diyor. “Sosyal Mesafe” uyarısında bulunuyor. Devlet’in meclisinde ise bunun tam tersi fotoğrafları görünce, ‘bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu’ demekten kendinizi alamıyorsunuz. Dilerim tekrarlamazlar. Çünkü bu salgının istisnası yok. Tehlikesi ise çok büyük!  Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ