Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Mazlumun Yanında Olmayı Her Zaman Bir Ödev Bildik

Mazlumun Yanında Olmayı  Her Zaman Bir Ödev Bildik
  • 05.10.2020
  • 391 kez okundu

Bakan Pakdemirli, Reyhanlı’daki toplu açılış töreni ardından Afrin’de incelemelerde bulundu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Reyhanlı’daki toplu açılış töreni ardından, Suriye’nin Afrin bölgesini ziyaretinde, “Buraya, bölgeye, dünyaya bakış açımız, tamamen barış ve huzurdan yanadır. Ancak ne sınırlarımızın içerisinde, ne de sınırlarımızın hemen yanı başında terör odaklarının yuvalanmasına bugüne kadar müsaade etmedik, bundan sonra da müsaade etmeyeceğiz inşallah” dedi.
Pakdemirli, beraberinde Hatay Valisi Rahmi Doğan, AK Parti Hatay Milletvekilleri Abdülkadir Özel, Hacı Bayram Türkoğlu ve Hüseyin Şanverdi ile Afrin’e gitti. Afrin Valiliği’ni ziyaret eden Pakdemirli, burada yetkililerden bilgi aldı. Pakdemirli, daha sonra Olay Yeri İnceleme ile Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü’ne geçerek, buradaki MOBESE merkezini inceledi.
Afrin misafirhanesini de ziyaret eden Pakdemirli, burada yaptığı açıklamada, Hatay’daki 1,3 milyar liraya varan 3 büyük mega tesisin açılışının ardından bölgeye çok yakın olduğu için Afrin’e bir ziyaret gerçekleştirdiklerini söyledi.
Afrin halkının, gelirinin 3’te 2’sinden daha fazlasını tarımdan elde ettiğini vurgulayan Bakan Pakdemirli, şöyle konuştu:
“Burada; Sayın Valimiz, Vali Yardımcımız, Bakanlığımızın İl Müdürlüğünden arkadaşlar çalışmalar yapıyorlar. Burada Meclis Başkanı arkadaşımız Muhammed Şir Raşit ile de görüştük, onun da tarımla ilgili bazı talepleri oldu. Özellikle teknik bilgi ve teçhizat yardımıyla alakalı, bunlarla ilgili konularda da bunları karşılayabileceğimizi, zaten şu anda önemli hizmetler yaptık, ama daha da fazlasını bölgedeki kardeşlerimiz için yapabileceğimizi söyledik.”
Pakdemirli, hiçbir yerde terör odaklarının yuvalanmasına müsaade etmeyeceklerinin altını çizerek, “Suriyeli kardeşlerimize hangi konularda yardımcı olabileceğimiz konusunda çeşitli bilgilendirmeler aldık” dedi.
-Mehmet ÖZGÜN –

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ