Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Meclis, kredi için Savaş’a yetki verdi

Meclis, kredi için Savaş’a yetki verdi
  • 12.07.2018
  • 1.133 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, İskenderun’da bir yatırım için kredi alınması ve Dörtyol’da toplu taşıma araçları hat ihalesi ile ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a yetki verdi.
Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Salı günkü toplantısında, Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın, İskenderun ilçesi Tayfur Sökmen Bulvarı Entegre Alt Geçiş Projesi Yapım işi için İller Bankası A.Ş.’den ek kredi alınması hususunda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a yetki verilmesi teklifi görüşülerek oybirliği ile kabul edildi.
Salı günkü toplantıda ayrıca, Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın; Hatay Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki Dörtyol’un mevcut ihaleye çıkmayı bekleyen ve yeni oluşturulacak toplu taşıma hatlarının gerçek/tüzel kişilere ihale edilerek 10 yıl süre ile kiralanabilmesi için Hatay Büyükşehir Belediye Encümeni’ne yetki verilmesi ile ilgili teklifi de oybirliği ile kabul edilirken, kalan14 ilçe ise oybirliği ile Ulaşım Komisyonu’na havale edildi.  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ