Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Meclis’te Hatay İpeği Şal

Meclis’te Hatay İpeği Şal
  • 01.06.2017
  • 1.590 kez okundu

CHP’li Vekil, Meclis Başkanvekili Bahçekapılı’ya Samandağ ipeğinden bir şal hediye etti, konuşması bitmeden mikrofon otomatik kapanınca da ek süre istedi. Bu sırada salondan “Şal’ı geri al” yükselince de, oturumu yöneten Bahçekapılı, ”Şal’ı vermeseydin ek süre verebilirdim, ancak bu durumda olamaz” dedi ve bir başka oturum için 5 dakika ek süre sözü verdi.
CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, TBMM birleşiminde, oturumu yöneten Meclis Başkan Vekili AKP’li Ayşe Bahçekapılı’ya Samandağ ipeği ürünü bir şal hediye ederek konuşmasına başlarken, “Sayın Başkan, beraberimde, Hatay’dan, Samandağ ve Defne’nin emek kokan, alın teri kokan ipeğini getirdim sizlere. Yüce Meclis Başkanı’na hediye etmek istiyoruz, bütün Samandağ, Defne, Hatay halkı adına” dedi. Bu sırada AKP’li Saffet Sancaklı araya girerek, “Serkan, sana yakışır vermek, sen ver” dedi. Serkan Topal, “Sayın Başkan, saygılarımı sunarım” dediğinde AK Parti, CHP ve MHP sıralarından alkış koptu.
TBMM Başkanvekili Ayşe Bahçekapılı, “Çok teşekkür ederim Sayın Topal. Sürenizi başlatacağım sonra. Çok naziksiniz, çok çok teşekkür ediyorum, sağ olun. Bu arada, Samandağ ve Defne ilçelerimizi saygıyla selamlıyorum ve bunu dokuyan elleri selamla, sevgiyle kutluyorum. Teşekkür ederim” dedi.
CHP Milletvekili Serkan Topal, Defne ilçesine Hastane yapılmasını istediği konuşmasını tamamlamadan süre dolduğu için mikrofon kapatılınca da, şal hediye ettiği Meclis Başkanvekili Bahçekapılı’dan 2-3 dakika ek süre, ayrıca hastane sözü vermesini istedi.
Bu sırada AKP Milletvekili Bülent Turan, espriyle karışık, “İpeği oraya verdin, hastaneyi bize yüklüyorsun…” Meclis Başkanvekili Ayşe Bahçekapılı da, “Ben, kendi şahsıma takip etmeye söz veririm” dedi ve ekledi, “Ek süre veremeyeceğim bu durumda. Bu koşullar altında size söz veremeyeceğim.”
Milletvekili Serkan Topal, ısrarla “Bir dakika mümkün mü?” deyince de, Bahçekapılı, “Ama şimdi olmayacak, Serkan Bey, buyurun bitirin” dedi.
Bu arada, salondaki Giresun AKP Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu espriyle araya girerek, Topal’a, “Şal’ı geri al” deyince de, TBMM oturumunu yöneten Bahçekapılı görevliye “Şalı geri ver…” dedi ve son sözleri şöyle oldu:
“Hediye vermeseydiniz, size bir dakika söz verirdim, ama bu durumda olmayacak. Evet, bir dahaki sefere… O yüzden, çok teşekkür ediyorum. Ben de size bir kez daha söz veririm nöbetim olduğu zaman. Size tekrar bir beş dakikalık gündem dışı söz veririm.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ