Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Medeniyetler Korosu büyüledi

Medeniyetler Korosu büyüledi
  • 18.09.2017
  • 1.073 kez okundu

İlimizde gerçekleşen Ahlak Şurası katılımcılarına muhteşem konser

Antakya Medeniyetler Korosu, HATİAB tarafından ilimizde düzenlenen IV. Ahlak Şurası katılımcılarını büyüleyen, muhteşem bir konser gerçekleştirdi.
HATİAB Başkanı İbrahim Güder, Türkiye Yazarlar Birliği Onursal Başkanı Mehmet Doğan, Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, HATİAB Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Karslı, Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir, Albaraka Genel Müdürü Melikşah Utku, Türkiye’nin seçkin Üniversite Rektörleri, Bilim Adamları, Akademisyenler, HATİAB Yönetim Kurulu Üyeleri Şef Yılmaz Özfırat yönetiminde Antakya Medeniyetler Korosu tarafından seslendirilen eserleri büyük bir keyif ile dinlediler.
Başarı ile gerçekleştirdikleri Ahlak ve İktisat Şurasının 1.gününde dinleme imkanları buldukları Medeniyetler Korosu’ndan büyük keyif aldıklarını ifade eden HATİAB Başkanı İbrahim Güder, Hatay’ın bir arada yaşama kültürünü tüm dünyaya gösteren, Türk Bayrağımızı her yerde en iyi şekilde dalgalandıran, ülkemizi her platformda en iyi biçimde temsil eden ve bu başarıları neticesinde Nobel Barış Ödülüne aday gösterilen gururumuz Medeniyetler Korosu’nun fikir babası, Kurucusu ve Başkanı Yılmaz Özfırat başta olmak üzere tüm üyelerini yürekten kutladıklarını dile getirdi.
Başkan GÜDER ayrıca HATİAB (Hatay İşadamları ve Bürokratları Derneği) ve HATAYDER (Hatay Eğitim, Kültür, Tanıtım ve Dayanışma Derneği) tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan 7. İstanbul’da Hatay Günleri programı bünyesinde 7 Ekim tarihinde TOPKAPI Sarayı Aya İrini Kilisesinde Antakya Medeniyetler Korosu’nun vereceği konseri heyecan ile beklediklerini ifade ederek tüm konukları bu konsere davet etti.
Birbirinden seçkin konukları Antakya Medeniyetler Evinde ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını ifade eden Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat, günden güne artan üye sayıları ve genişleyen repertuarları ile Hatay’ı en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceklerinin altını çizerek Ahlak ve İktisat Şurası için şehrimizde bulunan değerli misafirlere ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.  -Mehmet ÖZGÜN-

 

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ