Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Medeniyetler Korosu Konseri Samsun’da

Medeniyetler Korosu Konseri Samsun’da
  • 05.08.2019
  • 563 kez okundu

İlimizin, ulusal ve uluslararası müzik dünyasında adından söz ettiren Antakya Medeniyetler Korosu, Samsun’da konser verdi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi’ndeki konser öncesinde konuşan Koro Şefi Yılmaz Özfırat, şunları söyledi:
“Koroda; Hristiyanlar, Yahudiler ve Müslümanlar var. Hani bir söz var ya, ‘Yaratılanı severim yaratandan ötürü…’ İşte biz onu göstermeye çalışıyoruz.
Günümüzde çok popüler oldu, ‘yaratılanı seviyorum yaratandan ötürü’! Ama o Ermeni, ama o Türk, ama o Kürt, ama o Alevi dediğimiz sürece, maalesef kaybetmeye mahkumuz. Birileri bizi karıştırdı, halen de karıştırmaya devam ediyor. İster Hristiyan, ister Yahudi, ister Müslüman olsun, hepimiz tek bir Allah’ın kuluyuz. Bunu insanlara tekrar göstermek zorundayız. Peygamber Efendimizin Veda Hutbesi’ni doğru okursak, orada ‘azınlıklar size emanetimdir’ demiştir. Koro içeresinde Yahudiler, Hristiyanlar, Müslümanlar var. Koro içerisinde AK Partili, MHP’li, CHP’li her kesimden insan var ve bu, Türkiye’nin bir yansımasıdır. Koro içerisinde, aynı zamanda farklı meslek grupları da var. Papazlar, imamlar, doktorlar, avukatlar, öğretmenler, manifaturacılar, ev hanımları, PTT çalışanları… Yani halktan kişiler yer alıyor.”
Koronun tek hedefinin, hep birlikte tek bir Allah için şarkılarını ve ilahilerini söylemek olduğunu dile getiren Özfırat, konsere katılan dinleyicilere teşekkür etti.
Konsere; Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başta olmak üzere, İl’in resmi özel kurumu yöneticileri ile müziksever vatandaşlar katıldı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ