Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Medeniyetler Şehrindeyiz…

Medeniyetler Şehrindeyiz…
  • 26.04.2019
  • 620 kez okundu

45 Yıl öncesinin Eskişehir mezunları Hatay’da buluştu:

Antakyalı Mali Müşavir Muhasebeci Nasır Mansuroğlu ev sahipliğinde, bundan 40-45 yıl öncesinin Eskişehir Üniversitesi akademi mezunları Antakya’da buluştu.

Eskişehir’de 1973-80 yılları arasında yükseköğrenim gören öğrenciler, 4. buluşmalarını medeniyetlerin kardeşliği Antakya’da gerçekleştirdi. 106 kişinin katıldığı buluşmanın merkezi ise Harbiye oldu. Bu organizasyonu, Antakyalı hemşehrimiz Nasır Mansuroğlu, Adana’dan Murat Doğukanlı, Mersin’den Aycan Uluğ, ve Milas’ tan İzzet Ezber gerçekleştirdi.
Antakyalı Muhasebeci Nasır Mansuroğlu, daha önceki buluşmaların Eskişehir, Pamukkale ve Bodrum’ da gerçekleştirildiğini belirterek, izlenimlerini ve mesajlarını şöyle aktardı:
“39 yıl önce, 12 Eylül darbesiyle birbirinden koparılan dostlar, yeniden aynı heyecan ve sevgi ile birlikteyiz. Buluşmamıza yurt dışından, ülkenin çeşitli illerinden arkadaşlarımız katıldı. Güzel olan, bizlerden sonra çocuklarımızın da kaynaşması, dostlukları sürdürmesi. Program gereği, ilk gece Hidro Tesislerinde yemekte bir araya gelindi. 2. gün Saint Simon Manastırı, Musa Ağacı gezildi. Ardından Vakıflı Köyü’ne gelindi. Burada Ermeni Kilisesi gezildi. Paskalya Bayramı’na katılındı. Dor Mabedi’nden Çevlik ve Kel Dağı’nın muhteşem manzarasında anı fotoğrafları çekildikten sonra, Hızır Aleyhisselam makamı ziyaret edildi. Daha sonra Çevlik’ e gelindi. Titus Tüneli ile Beşikli Mağara gezildi. Akşam yemeği, Çevlik’ teki Delfin Restaurant’ta, muhteşem güneş batımı eşliğinde yenilip geç saatlere kadar eğlenildi. Son gün gezi ise Harbiye şelalelerinde başladı. Gruplar, şelaleleri gezdikten sonra Antakya gezisi başladı. Mozaik Müzesi, St. Pierre Kilisesi gezildi. Daha sonra ilk durak Habibi Neccar Camisi oldu. Kurtuluş Caddesi’ndeki yürüyüşte, eski Antakya mimarisinin fotoğrafları çekildi. Sarımıye Camisi, Katolik Kilisesi, eski Antakya evleri gezildi. Ali İsmail Korkmaz Vakfı ziyaret edildi. Öğle yemeği, Asi dizisinin çekildiği tarihi Antakya evinde yenildikten sonra, Uzun Çarşı gezildi, alışveriş yapıldı. Akşam, Boğaziçi Restaurant’ta final yemeği ve eğlence sonrası, 23 Nisan sabahı tekrar buluşmak üzere Antakya’mızdan mutlu bir şekilde memleketlerine gitmek üzere dağılındı.”
Bu arada, geziden birkaç gün sonra, katılımcıların ilimiz ve ilimiz güzellikleri, tarihi, doğası ve insanlarıyla ilgili sosyal medyaya yansıyan birbirinden güzel mesajları dikkati çekti. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ