Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Melek: Atatürkçü kadınlara ihtiyacımız var

Melek: Atatürkçü  kadınlara ihtiyacımız var
  • 14.02.2018
  • 1.079 kez okundu

TKB üyeleri dayanışma etkinliğinde, birlik beraberliklerini pekiştirdi …

Türk Kadınlar Birliği Antakya Şubesi tarafından Zeytin Restoranda düzenlenen dayanışma etkinliğinde birlik ve beraberlik pekiştirildi.
Katılımın yoğun olduğu etkinlikte bir konuşma yapan Türk Kadınlar Birliği Antakya Şube Başkanı Nesime Melek, bu tür dayanışma etkinliklerinden elde ettikleri gelirle öğrencilere burs sağladıklarını söyledi, 35 öğrenciye burs verdiklerini ifade etti. Destek verdikleri öğrencilerin hepsinin üniversiteli olduğunu belirten Melek, okulların açılış dönemlerinde de ortaokul ve lise öğrencilerine kırtasiye yardımı yaptıklarını, üyelerinin destekleriyle bunları hayata geçirebildiklerini dile getirdi.
Atatürkçü kadınlar Atatürkçü çocuklar yetiştirir …
Melek, konuşmasında şunlara yer verdi: “Bizler Atatürkçü çocuklar okutuyoruz. Kadınlar Birliği olduğu için kadınlara ve Atatürkçü kadınlara çok ihtiyacımız var. Onun için Atatürkçü kadınları yetiştirmemiz gerek. Atatürkçü kadınlarda kendi çocuklarını yine Atatürkçü olarak yetiştirsinler istiyoruz.
Türkiye’miz çok iyi günlerden geçmiyor onun içindir ki çocuklarımızı büyütürken çok dikkatli olmamız lazım. Onlara saygı, sevgi, arkadaşlarla iyi geçinme ve iyi ahlakı öğretmek zorundayız. Bu işler hep kadınlar tarafından yapılacaktır. Bundan dolayı biz anneler ve kadınlar bu konuda çok hassas olmamız gerekmektedir. Eğitim her zaman insanların çok iyi yetişmesini sağlar. Eğitimsiz ülkeler hep geri kalmıştır. Bizim çok şükür Ulu Önder Atatürkümüz var. Onun sayesinde biz kadınlar dünyadaki gelişmiş ülkelerdeki kadınlardan önce haklara sahip olduk: seçme-seçilme hakkı, kadın-erkek eşitliği…
Ama maalesef günümüzde çok fazla kadın kocası ve ya erkekler tarafından öldürülüyor. Her işlerine karışılıyor, eşitiz dendikçe kabul edilmiyor. Bizler bunları kabul ettirene kadar mücadelemize devam edeceğiz.”-Mehmet ÖZGÜN –Yusuf Cemil KARAÇAY-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ