Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,43 / Satış: 7,46
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Meme Kanseri, Kovid-19 Konferansı

Meme Kanseri,  Kovid-19 Konferansı
  • 31.10.2020
  • 74 kez okundu

Antakya Defne Rotary Kulübü etkinliği Yaylacık’ta

Antakya Defne Rotary Kulübü tarafından, Defne ilçesine bağlı Yaylacık Mahallesi’ndeki kadınlarla, meme kanseri ile ilgili farkındalık yaratmak üzere bir toplantı yapıldı.
Konu ile ilgili bir sunum yapan Doktor Selda Yumuşak’ın anlatımı şöyle:
“Bizler, her yıl Ekim ayında, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de meme kanserine dikkat çekmek, farkındalık yaratmak, ayrıca çocuk felcine son vermek için bazı çalışmalar yapıyoruz. Çocuk felci, neredeyse bitti. İnşallah meme kanserini de sizin desteklerinizle bitireceğiz.
Meme kanseri, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kadınlarda en sık görülen kanser türlerinden biridir. Her 8 kadından birinin, yaşamının bazı dönemlerinde meme kanserine yakalanacağı tahmin ediliyor. Oysaki meme kanserine karşı en iyi koruyucu yöntem, erken tanıdır. Kanser yayılmadan önce teşhis edilirse, kişi, % 90 yaşama şansına sahip olur. Bu kapsamda, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de 2004 yılından beri her yıl Ekim ayı boyunca meme kanseri bilinçlendirme konusunda eğitim ve tarama etkinlikleri yapılmaktadır.”
Katılımcılara konuyla ilgili broşür dağıtıp, geniş bilgi veren Selda Yumuşak, sunum sonunda, Ketem ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Yaylacık Defne Rotary Kulübü İlkokulu’nda, öğrencilere kovid 19 hakkında bilgi de veren Dr. Yumuşak; maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarının hayati önemini olduğunu anlattı. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ