Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,98 / Satış: 7,01
€ EURO → Alış: 8,27 / Satış: 8,30

Memur Sen Hatay mesajı:

Memur Sen Hatay mesajı:
  • 19.08.2019
  • 532 kez okundu

Teklif Makul Yada Makbul Değil, Malul…

Memur-Sen Hatay İl Temsilciliği 1 Ağustos 2019 tarihinde başlayan 5’inci dönem toplu sözleşme görüşmelerinde Kamu İşveren Heyeti’nin 2020 yılı için %3,5+ %3 ve 2021 yılı için %3+ %2,5 oranla yaptığı zam teklifine: ”Makul yada makbul değil, malul teklif” değerlendirmesi yaptı.
Cumartesi günü il binasında gerçekleşen şube başkanlarının da katıldığı toplantıda açıklama yapan Memur-Sen Hatay İl Temsilcisi İsmail Bayrakdar, açıklanan oranların, hükümetin açıkladığı ekonomik hedeflere uyumlu olamadığını belirterek, yapılan teklifin faiz oranlarındaki düşmeyi, kurdaki aşağı yönlü hareketliliği; elektrik, doğalgaz ve benzeri temel ihtiyaç ürünlerindeki yükselen fiyatları yok saydığını ifade etti.
Bayrakdar, devamla: “Bu bakımdan ‘ne makul ne de makbul bir teklif var; sadece malul bir teklif var’ zira bu teklif içerdiği oranlar boyutuyla yetersizlikle ve adaletsizlikle maluldür. Bu teklif refahı tabana yayma gelir dağıtımında adaleti sağlama açısından maluldür” dedi.
Memur Sen olarak örgütlü güçlerini yetersiz tekliflere tepki vermekten kaçınmayacakları mesajını veren memur sen il temsilcisi İsmail Bayrakdar şöyle devam etti: “Biz örgütlü gücümüzü için değil hak ettiğimizi bize teslim edecek teklifleri takdir etmek için kullanmak istiyoruz. Yeni bir teklif ve yeni bir eşik bekliyoruz. Türkiye’ye inanıyor ve Türkiye’nin gücüne itibar ediyoruz. Memur-Sen Hatay İl temsilciliği olarak ilimizdeki Memur-Sen teşkilatlarıyla birlikte toplu sözleşme sürecini yakından takip etmeye, bizleri memnun edecek her konuda destek, üzecek ve gerecek her konuda tepki vermeye hazır olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.
Diğer taraftan ilimizdeki parti yöneticilerinin, belediye başkanlarının özellikle iktidar partisine mensup milletvekillerinin toplu sözleşme noktasında sorumluluk almalarını Hükümet kanadına yönelik baskı ve beklenti iradesi oluşturmak noktasında bizlerle birlikte hareket etmeleri çağrısında bulunuyoruz.
Emeğin hakkının verilmesi noktasındaki niyet ve gayretlerimizde bereket, irade ve çalışmalarımızda örgütlü güçten neşet eden kudret temenni ediyoruz.”

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ