Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Mersin ve Hatay’da doğalgaz ve yenilenebilir enerji atağı

Mersin ve Hatay’da doğalgaz ve yenilenebilir enerji atağı
  • 30.09.2020
  • 137 kez okundu

Doğalgaz ve yenilenebilir enerji çözümlerinde Türkiye’nin en büyük mühendislik ve uygulama şirketi olan Üçay Mühendislik, Mersin ve ilimiz Hatay şubelerinin açılışını gerçekleştirdi.
Türkiye genelinde, 24 şehirde 51 şube ile hizmet veren şirket, başta bireysel ve merkezi ısıtma sistemleri olmak üzere; doğalgaz tesisatı, ısı pompası, radyant ısıtma sistemleri ve klima sistemleri yanı sıra güneş enerjisi sistemlerinde de çözümler üretiyor.
Akdeniz Bölgesi’nin yenilenebilir enerji bakımından yüksek bir potansiyele sahip olduğunu belirten Üçay Mühendislik Genel Koordinatörü Özgür Şahin, “Güneşli gün sayısının fazla olduğu 2 büyük şehrimizde, yenilenebilir enerji kullanımının artırılması için çalışacağız. Ayrıca grubumuzun en eski faaliyet alanı olan doğalgaz mühendislik işlerinde her iki şehirde kurumsal hizmet anlayışını güçlendireceğiz. Hedefimiz, 2020 sonuna kadar 5 bin konutu ısıtmak” ifadelerini kullandı.
HEDEF: 5 YIL İÇİNDE 50 BİN KONUT
Mersin ve Hatay’ın, ekonomi ve nüfus açısından büyük şehirler olduğunu dile getiren Özgür Şahin, “Bu bölgelerde, doğalgaz mühendislik hizmetlerinin kurumsal düzeyde ve kalitede yapılmadığını gördük. Üçay olarak, 20 yılı aşkın tecrübemizle bu açığı tamamlayarak, hem son tüketiciye ve ticari işletmelere kaliteli hizmetin ulaşmasını hem de sektörün rekabetçi yapısını güçlendirmeyi hedefliyoruz. 5 yıl içerisinde 50 bin konutu ısıtmayı hedefliyoruz.”
Yaklaşık 2 bin metrekarelik şubelerde, yarısı mühendis olmak üzere 60’tan fazla kişi istihdam edilecek.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ