Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,28 / Satış: 7,31
€ EURO → Alış: 8,56 / Satış: 8,59

Mesele iktidar olmak veya olmamak değil!

Mesele iktidar olmak veya olmamak değil!
  • 20.03.2018
  • 882 kez okundu

Adalet diye bağıranlara kol kanat germek!

AKP ve MHP’nin, ‘yaklaşan 2019 seçimleri noktasında’ siyasi partilerin seçim ittifakına ilişkin düzenlemeyi de içeren 26 maddelik ortak kanun teklifinin yasalaşmasının ardından başlayan tartışmalar da bu sürece ekli hesaplar da henüz bitmedi.
Bu konuda konuşan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, “Saadet’in en büyük avantajı, ittifak rüzgârına kapılmadan ve kendini parlatma çabasını bir kenara bırakıp özlediğimiz ilkeler üzerinden bir siyaset yürütme çabasında olmasıdır. Mesele iktidar olmak veya olmamak değil. Mesele; huzuru, saadeti, güveni, adaleti ve kardeşliği yurt sathına yaymak. Kanayan yaralara ilaç olmak. Adalet diye bağıranlara kol kanat germek” dedi.
Bu süreçte Saadet Partisi’nin hedef haline getirildiğine de işaret eden Çalışkan, şunları söyledi:
“Yaşadığımız süreçte, Saadet Lideri Karamollaoğlu önce Saray’da/Külliye’de ağırlandı, sonra İttifak Komisyonu’ndan Şentop’la görüştü. Bir beklenti içerisine girdiler. ‘İstedikleri’ neticeyi alamayınca da topyekûn ve koro halinde saldırıya geçtiler.”
Saadet Partisi’nin en büyük avantajının, ittifak rüzgârına kapılmadan, kendini parlatma çabasını bir kenara bırakıp özlenen ilkeler üzerinden siyaset yürütme çabası olduğuna işaret eden Çalışkan, “Muhalefet etmek ‘hain olmak’ gibi bir yaftalamayla/etiketlemeyle sindirilemez. İnsanların bedenlerine sahip olabilirsiniz, onları tahakküm altına alabilirsiniz, prangalar vurabilirsiniz, susturabilirsiniz; ama ruhlarına hükmedemezsiniz” dedi. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ