Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Meslekçiler Buluştu…

Meslekçiler Buluştu…
  • 29.01.2019
  • 367 kez okundu

Meslek Liseleri Müdür ve Şube Müdürleri toplantısında, “Robot Yarışı ve AB Projeleri” masaya yatırıldı.

İl Mili Eğitim Müdürü Kemal Karahan başkanlığında, 24 Ocak Perşembe günü Antakya Özel Defne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde; tüm İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde görev yapan mesleki eğitimden sorumlu tüm Şube Müdürleri ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı tüm Okul Müdürlerinin katılımıyla bir değerlendirme toplantısı yapıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’ın açılış konuşmasının ardından, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü olarak görev yapan Murat Yurtsever; Türkiye’de mesleki ve teknik eğitimin görünümü, kurumsal dış değerlendirme raporu, mesleki eğitimin tanıtılması, mesleki eğitime yönlendirme ve rehberlik çalışmaları izleme ve değerlendirme raporu, öğrenci başarı ve devam-devamsızlık durumu, öğrencilerin ders başarılarını ve yükseköğretime geçişlerini izleme ve değerlendirme raporu, MEB Ahşap Oyuncak Yarışması, 13. Uluslararası MEB Robot Yarışması ve Avrupa Birliği proje başvuruları konuları ile ilgili olarak bilgi verdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile ayrıca bir toplantı yapan İl Milli Eğitim Müdürü Karahan, daha sonra okulu gezdi, incelemelerde bulundu. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ