Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

Metin Altınöz’ün son kitabı Savaş’a

Metin Altınöz’ün son kitabı Savaş’a
  • 30.04.2019
  • 1.211 kez okundu

Defneli Şair Metin Altınöz, 1000 adet bastırdığı şiir kitabının 1000.sini, yani son kitabı, kitap fuarında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a armağan etti. Şair Metin Altınöz, “Düşler Firarda” adlı şiir kitabının 2.baskısının yakında çıkacağını söyledi.
Halk Ozanı Metin Altınöz, kitap fuarı sonrası görüşlerini şöyle aktardı:
“Düşler Firarda adlı şiir kitabımın 1.baskısı kısa zamanda tükendi. Düşler Firarda adlı eser, 96 sayfadan oluşuyor. Beş yılı aşkın süreç içinde hazırladığım ‘Düşler Firarda’ adlı şiir kitabımı da sonunda yayınlıyorum. Benim için yerle gök mesafesi kadar uzun olan bu ulvi duyguyu sevgili okurlarla paylaşıyor olmaktan onur duyuyorum. Eşim, çocuklarım, dostlarım şiir, söz, bağlama ve müzik… İşte benim sevdam, işte benim mutluluğum, işte benim hayatım… Bu sahadaki çalışmalarımda bana maddi ve manevi desteğini esirgemeyen çok değerli bütün dostlarıma teşekkür ederim.”
Metin Altınöz kimdir?
1970 Defne ilçesi- Dursunlu Mahallesi doğumlu. Halen fırıncılık yapıyor. Evli ve iki kız çocuk babası. Arapça okur-yazar. Arapça-Türkçe bestelenmiş birçok şarkısını, festival ve farklı ortamlarda seslendirdi. Açık Öğretim Yüksekokulu öğrencisi. ‘MERHABA YAMO’ adında, Arap diliyle yazılmış 2.kitap çalışması devam ediyor. Şair-Yazar Metin Altınöz, büyük emek isteyen fırıncılık mesleğinde, günün yorgunluğunu şiir yazarak ve bağlaması ile şarkı söyleyerek attığını belirtiyor. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ