Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Metin Yılmaz’dan Hijyen Patenti Alan Buluş …

Metin Yılmaz’dan Hijyen Patenti Alan Buluş …
  • 12.03.2020
  • 1.746 kez okundu

Corona Virüsünden korunma yollarından biri olan el ve yüz hijyeni konusunda, patentini aldığı icadı ile dikkatleri çekti …

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Hatay İl Temsilciliği Onursal Başkanı Metin Yılmaz, dünyayı kasıp kavuran Corona Virüsünden ölümlerin giderek arttığı günümüzde, korunma yolları konusunda önemli buluşu ile dikkatleri çekti.
Yılmaz, özellikle okullarda hızla yayılmasından korkulan Corona Virüsünden korunma yollarından biri olan el ve yüz hijyeni konusunda patentini aldığı buluşu ile gündeme geldi. Aynı zamanda Hz. Ayşe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanlığı görevinide yürüten Yılmaz, okuldaki sabun problemini ortadan kaldırmak amacıyla bir proje hazırladı. Yılmaz, elektrik enerjisi gereksinimi olmayan “Metin Yılmaz Sıvı ve Köpük Sabunları” kitinin patentini alarak Dünya’da ve Türkiye’de bir ilke imza attı.
Antakya’da 2 okula yerleştirilen köpük sıvı el sabunları kiti ile öğrencileri hijyenle buluşturan Yılmaz, bu hizmeti okullar başta olmak üzere Hastaneler, AVM’ler, Camiler gibi vatandaşların toplu olarak bulundukları yerlere dağıtabilmek için girişimlerine başladıklarını duyurdu.
“Metin Yılmaz Sıvı ver Köpük Sabunluklarının” Türkiye’de ve Dünyada ilk defa faydalı işler kategorisinde patent aldığının altını çizen Yılmaz, “Camilerin, okulların, düğün salonlarının, dinlenme tesislerinin, fabrikaların en büyük kabusu olan sabunluk sistemlerinde personellere, öğrencilere yeterli hijyen sağlanamaması, ayrıca sabun israfı olması sebebi ile harekete geçmek istedik. Bu anlamda yaptığımız buluş ile görüntü kirliliği olmaksızın temiz bir şekilde tek noktadan enerji gücü gerektirmeksizin, 1000 mililitre köpük ile bin kişilik bir okula 1 yıllık sabun ihtiyacı karşılanmış olup israfın da önüne geçilmiştir. Bu anlamda memleketimize, işyerlerimize, halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ