Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,61 / Satış: 8,64
€ EURO → Alış: 10,28 / Satış: 10,32

Mevcut, Sağlıksız ve Güvensiz!

Mevcut, Sağlıksız  ve Güvensiz!
  • 29.12.2017
  • 1.254 kez okundu

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, ilçede yeni bir hayvan pazarı kurulmasında ısrarlı:

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Çarşamba günü katıldığı Valilik’teki bir toplantıda, Defne’nin acil sorunu olan ‘Hayvan Pazarı’nı hizmete açma konusunda tüm kuruluşların destek vermesi gerektiğini bildirdi.
Vali Erdal Ata’nın başkanlık ettiği toplantıda konuşan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, şu açıklamalarda bulundu:
“Defne’de kurulan Hayvan Pazarı, şimdiki haliyle Hatay’ımıza yakışmıyor. Hem çok kötü şartlarda kuruluyor, hem de çevre yolu ve trafik açısından risk yaratıyor. O noktada meydana gelen trafik kazalarında iki gencimizi kaybettik.
Yarın Perşembe! Lütfen yetkililer sabahleyin yollarını değiştirip çevre yolundan geçsinler ve mevcut sıkıntıyı gözleriyle görsünler. Bu konuda belediyemizin hazırladığı planlama çok uygun ve güzel bir çözüm. Bunu engellemek isteyenler bu konuda bir dedikodu ürettiler. Bunun doğru olmadığını ısrarla söylüyorum! İspatlasınlar, projeden vazgeçelim.
Bu şehirde ilk defa bir alan imara açılmıyor! Birinci sınıf tarım arazilerinin de imara açıldığını herkes biliyor. Üstelik biz bu bölgeyi birilerinin ticari amacına yönelik planlamıyoruz. Biz, hem toplumsal hem de hayvancılığa yönelik bir hizmet sunma amacındayız. Bu konunun tekrar ele alınmasını istiyoruz.”
Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Defne ilçesi sınırlarında çevre yolu üzerindeki hayvan pazarının sağlıksız, tehlikeli ve ilçe estetiğine yakışmayan görüntüler içerdiğinin altını çizerek, mevcut yerin devamında ısrar edilmesi durumunda ise trafik kazalarına davetiye çıkarılmış olunacağının altını çizdi.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ