Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,29 / Satış: 7,32

Meydan ruhunu arıyor

Meydan ruhunu arıyor
  • 21.01.2020
  • 473 kez okundu

Bir tarafta Etnografya Müzesi, diğer tarafta kamulaştırılan Adalı Konağı ile devreye girecek Kültür Merkezi, Antakya kent merkezine özlediği hareketliliği sağlamaya hazırlanıyor.

Çalışmaları devam eden ve düzenleme aşamasında sona yaklaşılan Hatay Etnografya Müzesi ile beraber, Valilik eliyle kamulaştırma aşaması tamamlanan Adalı Konağı ve eski Meclis Binası’nın devreye girmesi, uzun süredir hasatta bırakılmış kent turizmi adına, merakla ve özlemle beklenen projeler.
Konuya ilişkin konuşan bazı vatandaşlar, yaz dönemine hazır olmasını bekledikleri iki çalışma için fikirlerini paylaştılar.
L.Ç. >> Ne yalan söyleyeyim… Müze’yi değil ama, Valiliğin açacağı Gastronomi alanını merak ediyorum. Restoran kısmı da olacakmış, öyle mi? Bizler için, kent merkezinde şöyle keyifle zaman geçirebileceğimiz yer sayısı çok kısıtlı. O yüzden, böyle bir hizmet, kent insanının da en büyük ihtiyacı.
H.Ö. >> Ben müze meraklısıyım. Ankara’da gezmiştim, Etnografya Müzesi’ni. Açıkçası, bu müzede, bu şehrin kültürel zenginliğini ne kadar yansıtacaklar, merak ediyorum. Çünkü bu şehrin kentsel zenginliği, çok dinli ve çok kültürlü yapısının da bir karşılığı. Bizi anlattığı kadar başarılı olacak diye düşünüyorum. Tek bir şey var! Girişi niye cezaevi kapısı gibi?
U.B. >> Gelen tur otobüslerinin park ettiği bir noktada Müze’nin devreye girmesi önemli. Hemen karşısında, bu kentin Gastronomi kimliğine katkı sunacak yapıların olması da. Tabi hepsinden önemlisi, iyi yönetilmeleri. Çünkü bizler, genelde iyi başlayan, ama kötü götürenleriz! -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ