Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,38 / Satış: 8,41
€ EURO → Alış: 9,96 / Satış: 10,00

MHP Milletvekili, merkez yönetimi eleştirdi:

MHP Milletvekili, merkez yönetimi eleştirdi:
  • 14.06.2021
  • 394 kez okundu

İMO, dar kadro elinde hapsolmuş!”

“MHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın İsmail Özdemir’le, 6235 sayılı kanun ile ilgili bir çalışma başlattık. Kanunda yapılacak değişiklikle, İMO, daha demokratik ve daha katılımcı bir Oda hüviyetine kavuşacak.

Hatay MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Merkez Yönetimi’ni, dar kadroculukla suçladı. TBMM’de bu konuda bir basın toplantısı düzenleyen Hataylı Vekil Kaşıkçı, İMO’nun, dar kadrodan kurtulması gerektiği görüşünde.
MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, 130 bin üyeye sahip İnşaat Mühendisleri Odası’nın (İMO), son zamanlarda kendisi gibi düşünmeyen Anadolu’daki Şube Başkanlarına karşı peş peşe soruşturma açtığını hatırlattı.
Oda Merkezi’nin, “dar bir kadro elinde hapsolduğunu” ifade eden MHP’li Vekil Kaşıkçı, “Kendi istekleri dışındaki hiçbir bir İl’de şube açılmasına müsaade etmiyorlar. Neden? Çünkü sizin gibi insanların Şube Başkanı olmasını ve onların da gelip sizi seçmesini istiyorsunuz” dedi.
MHP’li Kaşıkçı, açıklamalarında daha da ileriye giderek, İnşaat Mühendisleri Odası’nın, her türlü bölücülüğün sözcülüğünü yaptığını öne sürdüğü bu dar kadrodan kurtulması gerektiğini kaydetti.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ