Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,10 / Satış: 6,12

MHP’nin Ankara’sı susmuş ! MHP’nin Fatsa’sı konuşmuş !

Tamer Yazar
Tamer Yazar
  • 19.10.2018
  • 221 kez okundu

Amerikalı Rahip Andrew Brunson’ın BUNCA SUÇLAMA içinden bu kadar çabuk sıyrılıp serbest kalması ve ardından Amerika’ya uçması ve hatta iktidar siyasetinin gündeminden de çıkıp rafa kalkması size de mi garip geldi ?

Hele ki onca GİZLİ (!) tanıktan sonra !!!

Sahi o gizli denenleri kim bulmuş ?
Gizli ifadeleri yalan mı çıkmış ?
Peki, yalancılara ne olmuş ?
Soruşturma açılmış mı ?

MHP içinde bu davaya dair ciddi bir rahatsızlık olduğu biliniyor, ama şu ana kadar ne ciddi bir eleştiri ne de ciddi bir tartışma başlığı açıldı, ki ufak tefek çatlak (!) sesler çıksa da, gündemin kalabalığında onlar da çok duyulmadı, ama…

Bir tanesi farklı !

MHP’nin Ankara’sından çok farklı !

Evet…

MHP Fatsa İlçe Başkanlığı İstişare Toplantısı’nda konuşan isim, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ! Onu izleyenlere yönelik konuşmasında, ülkede yaşanan ekonomik krizden dem vurmuş Enginyurt, Brunson’un tahliyesine ise çok sert tepki göstermiş…

Devamı mı ?

Aslında en başından alalım…
O konuşsun, biz dinleyelim…


Şimdi kriz var mı yok mu? Ciddi anlamda kriz var. Biz destek verdik mi, krizin çözülmesi için, MHP olarak? Verdik. Sayın Cumhurbaşkanı “DOLAR BOZDURUN” dedi, bozdurduk. Sayın Cumhurbaşkanı “Bu ajan Brunson” dedi, “Çok tehlikeli bir adam, bunu bahane ederek” dedi, “bize tezgah kuruyorlar”… “Amerika’yı protesto edelim” dedi, “iphone’ları bırakın” dedi. İphone’u bıraktım. Bizim başkan’da iphone kırdı. Lan, olan bize oldu ya! Brunson gitti… Bizim telefon da gitti. Yani nasıl kriz yok ya ülkede? Arkadaş, şimdi birileri soruyor, ben de soruyorum, sormayalım mı? Aman ha zarar gelmesin! Neye gelmesin? İttifaka! Ne ittifakı ya! Brunson’la ittifakın ne alakası var? Bu şerefsiz Brunson; ajan, FETÖ’cü, PKK’lı Türkiye düşmanı… Niye bıraktınız bu Allah’sızı?”

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’u ve kelimelerini alkışlayanların MHP’si, aslında Ankara’da susan MHP’ye inat konuşmuş ! Konuşurken de, Ankara’nın MHP’sinin ‘ittifak bozulmasın’ diye nasıl olup da sustuğunu söylemiş, ki belki de susturulduğu gerçeğini paylaşmış !

Ama olanı biteni BAĞIMSIZ YARGI hikayesi altında paylaşanların sloganında da GERÇEK olmuş !

Siyaset denenin çok yapmadığı cinsten hem de…

Ki o siyasetin Ankara’sı geçenlerde yine çok şaşırtmamış !

Evet…

Burası TBMM, Ankara…
Gündemde bir Önerge var…

Konu mu ?

Fındık Üreticileri ve Sorunları…
Önerge sahibi, İttifak’ın MHP’si…
MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta…

Önerge’ye destek CHP, HDP ve İYİ Parti’den gelmiş… Fındık üreticisinin sorunlarının araştırılmasına “HAYIR” diyen kısım mı ? İttifak’ın AKP’si olmuş… Hatta ‘HAYIR’ demekle de kalmamış AKPli vekiller… Sonuç belli olduktan sonra alkışlı sevinç gösterisinde bulunmuş… HAYIR’ı kutlamış !

Eldeki ittifakların Ankara’sı bu !
Eldeki siyasetin Türkiye’si de…

Değişir miyiz peki ?

Zor !

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ