Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Millet bahçesi olamaz mı?

Millet bahçesi olamaz mı?
  • 25.05.2018
  • 2.322 kez okundu

Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan, şehirlerdeki eski statların yerine ”Millet Bahçesi” yapılacağını söyledi

Antakya Stadı ve Nazım Koka Sahası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Şehirlerimizdeki eski statların olduğu yerlere ‘Millet Bahçesi’ yapacağız. Mesela Bursa, mesela Eskişehir…” açıklaması noktasında, Antakya’daki mevcut stat ve dış sahanın yıkılarak yerine ‘Millet Bahçesi’ yapılabileceği belirtiliyor.
Kentte bir süredir dolaşan söylentiler, TOKİ’nin buralarda yapılaşmaya gideceği şeklindeydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki akşam TV’deki canlı yayın sırasında paylaştığı bu açıklamalar, Antakya Atatürk Stadı ile Nazım Koka sahasının yeşil alan olarak kente kazandırılabileceği olasılığını gündeme getirdi.
Hatay’ın milletvekili adayları, siyasi partileri, il ve mülki yöneticileri ile STK’ları el ele vererek 24 Haziran seçimleri öncesinde belirsiz bu konuyu açıklığa çıkaramaz mı? Yetkililerden açıklama yapması ya da sözler vermesi istenemez mi?
EN BÜYÜK MÜJDE...
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:
“Biz çevreciyiz. Bugüne kadar diktiğimiz ağaçlarla, milyarlarca ağaçla nam salmış bir iktidarız. Yeni bir adım daha atacağız. Bazı illerimizde ‘Millet Bahçeleri’ kuracağız. Örneğin Konya’da Konya Stadı vardı. Onun yerine Millet Bahçesi… Aynı şekilde Eskişehir! Eski stadın olduğu yere biz şimdi ‘Millet Bahçesi’ kuracağız. İstanbul’da da öyle. En büyük müjde bu. Atatürk Havalimanı, ‘Millet Bahçesi’ olacak. 29 Ekim’de havalimanı açılacak. Mevcut Atatürk Havalimanı’nı da millet bahçesi haline getireceğiz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ