Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,58

Milletimiz, demokrasi destanı yazdı…

Milletimiz, demokrasi destanı yazdı…
  • 13.07.2017
  • 1.054 kez okundu

Ahmet Yaslı’dan 15 Temmuz vurgusu: “Saldırıya karşı demokrasi destanı yazan Milletimizin tüm fertlerinibir kez daha kutluyor, Şehitlerimizi ve Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.”

Serinyol Mahallesi’nde devriye gezen Polis ekiplerine yönelik gerçekleşen son terör saldırısına yönelik bir açıklama yapan, Haksen Hatay İl Temsilcisi Ahmet Yaslı, “Bu olayı yapan ve yaptırmış olan terörist ve terör örgütünü nefret ve şiddetle kınıyoruz” dedi.
-15 TEMMUZ-
Yazılı açıklamasında 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin yıldönümüne de değinen Yaslı, “15 Temmuz hain darbe girişimi, Türkiye’ye yapılan bir saldırı” derken, şu mesajı verdi:
“Milletimiz, elbirliği ile bu hain saldırıyı bozguna uğratmıştır. Saldırıya karşı demokrasi destanı yazan Milletimizin tüm fertlerini bir kez daha kutluyor, Şehitlerimizi ve Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.
15 Temmuz darbe girişimini daha geniş bir açıdan değerlendirmek gerekmektedir. Bu saldırı sadece FETÖ/PDY terör örgütünün bir planı değil, küresel güç odaklarının Türkiye’yi hedef alan planının bir parçasıdır. Bu saldırı; Devletimizin birlik ve bütünlüğünü, Cumhuriyeti, demokrasiyi, insan haklarını ve refahımızı hedef almıştır. Kısacası, milletimizin ortak değerlerini yok etmek amacını taşımaktadır.
Bu nedenle; Demokrasi, insan hakları ve adalete olan inancın güçlendirilmesi, refahın tüm toplum kesimlerine yayılması, çalışma yaşamının demokratik değerle geliştirilmesi önem arz etmektedir.” Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu ve Haksen Hatay İl Temsilciliği olarak, dün olduğu gibi bundan sonra da demokrasiye karşı yapılan tüm saldırıların karşısında duracaklarını söyleyen Ahmet Yaslı, “Bu tür zihniyetleri şiddet ve nefretle kınıyoruz” dedi. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ