Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,33 / Satış: 8,36
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Milletvekili Hüseyin Yayman, doğup büyüdüğü kente iyi bakıyor:

Milletvekili Hüseyin Yayman, doğup büyüdüğü kente iyi bakıyor:
  • 11.05.2021
  • 898 kez okundu

Kırıkhan’da Dev Eğitim Hamlesi

2 Yılda 13 Okul İnşaatı bitti, 7 Okul İnşaatı ile 4 Okul güçlendirmesi devam ediyor.

İlimiz Kırıkhan ilçesinin, özellikle son iki yılda eğitim hamlesi yaptığı, bu kapsamda 13 okul inşaatı tamamlanırken, 7 okul inşaatı ile 4 okulun deprem güçlendirmesinin devam etmekte olduğu bildirildi.
Kırıkhan doğumlu olan, Bölge Milletvekili Hüseyin Yayman, son iki yılda, şehrin okul ve eğitim ihtiyacını kökünden çözecek önemli kararlar alındığını ve eğitim yatırımları gerçekleştiğini duyurdu. Yayman, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’ın konuyla ilgili yaptığı, “2018 yılından bu yana Kırıkhan’da 13 okul binası yeniden inşa edildi. 13 okulda toplam 221 derslik, öğrencilere hizmet verir duruma getirildi. Kırıkhan’daki eğitim yatırımları bununla da sınırlı kalmadı ve bu süreçte, 300 kişilik öğrenci yurdu tamamlanarak eğitimin hizmetine sunuldu” açıklamaları kapsamında, geleceğin, aydınlık ve kalkınmış Türkiye’sini kurmanın yolunun eğitimden geçtiğinin altını çizdi.
Kırıkhan’daki eğitim konusunda yaşanan sıkıntıları yakından takip ederek, gerek Bakanlık ve gerekse İl Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde bu sıkıntıların çözüme kavuşturulması için çaba gösterdiklerini belirten Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Rehberlik Araştırma Merkezi, Bilim Sanat Merkezi ve 3. Kademe Özel Eğitim ve Uygulama Merkezlerinin de açılmasını sağladıklarını anlattı.
TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, il geneli ile Kırıkhan özelindeki eğitim yatırımlarını şöyle değerlendirdi:
“Hatay’ımızdaki ve Kırıkhan’daki eğitim seviyesini en üst düzeye çıkartmaya çalışıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı güçlü, bilgili, eğitimli bireyler olarak topluma kazandırmanın temelini atıyoruz. Okullarımızın fiziki eksiklikleri dışında, tüm eksikliklerini gidererek pandemi sonrasına hazırlıyoruz. Çocuklarımızın eğitimli, kültürlü, vatanperver ve başarılı bireyler olmasının önündeki tüm engelleri kaldırmaya çalışıyoruz. Gençlerimiz ne kadar bilgili ve güçlü olursa, geleceğin Türkiye’si de o kadar güçlü ve müreffeh olacaktır.
Bu yatırımların şehrimize gelmesi için yardımlarını esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’a, Valimize, Milli Eğitim Bakan Yardımcılarımıza ve İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’a şehrimiz adına teşekkür ediyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ