Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Milli Eğitimde 2023 Vizyonu

Milli Eğitimde 2023 Vizyonu
  • 11.05.2019
  • 744 kez okundu

Start Antakya- Gazi O.O.’da

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu’nda yer alan ve tüm okullarda kurulması hedeflenen Tasarım ve Beceri Atölyelerine, ilimizde, Antakya ilçesi Gazi Ortaokulu’nda start verildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, 9 Mayıs Perşembe günü; Ahşap ve Metal Atölyesi, Drama Dil Eleştirel Düşünme Atölyesi, FETEM Atölyesi, Müzik Atölyesi, Görsel Sanatlar Atölyesi, Evde Yaşam Atölyesi, Salon Sporları Atölyesi, Yazılım ve Kodlama Atölyesi olmak üzere toplam 8 atölyenin açılışını yaptı. Hatay Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, tasarım ve beceri atölyelerinin ‘bilim, sanat, spor ve kültür’ alanlarında öğrencilerin gelişimini sağlayacağını, bu konuda daha önce yapılmış çalışmaları bulunduğunu, ilimiz genelinde yakın zamanda bu uygulamaların ve atölyelerin daha da yaygınlaşarak faaliyete geçeceğini, imkanlar dahilinde yapılacak çalışmalarda da her zaman öğretmenlerin ve öğrencilerin yanında olacağını ifade etti.
Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, yapılan çalışmaları beğendiğini açıklarken; yöneticilere, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ