Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Minik Yavru RODYA,

Minik Yavru RODYA,
  • 10.03.2021
  • 298 kez okundu

Adını, “Suç ve Ceza”nın baş karakteri Romanoviç’ten aldı:

Kaçırıldı, eziyete uğradı, ameliyat oldu, yaşam savaşı veriyor…

Antakyalı siyasetçi, uzun yıllar Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Merkez Yöneticiliği ve Hatay İl Başkanlığı görevlerinde bulunan Nevin Zeytineli, geçtiğimiz günlerde yaşadığı, minik sevimli hayvanlara yönelik eziyet sonrası üzüntülerini paylaştı.
Henüz 3 günlükken sahiplendikleri minik yavruya, kızının isteği üzerine, Dostoyevski’nin en ünlü eserlerinden “Suç ve Ceza” adlı romanın baş karakteri Romanoviç’ten ilham alarak RODYA adını veren Nevin Zeytineli, sevimli hayvanın kaçırıldığını, evlerinden 3 km uzağa götürülüp eziyete uğratıldığını belirtti ve daha sonra geri getirilen hayvanı MKÜ Veteriner Fakültesi Hastanesi’nde ameliyat ettirdiklerini anlattı.
Antakyalı tanınan siyasetçi Nevin Zeytineli, sürecin bundan sonrasını, “Suç ve Ceza” başlığı altında şöyle anlattı:
“Rodya, 1 ay önce, araç bagajında 3 km uzağa kaçırılmıştı. Kaçıran şahsı tespit etmiştik. O da korkudan serbest bırakmıştı. 24 saat, gece gündüz, yaklaşık 15 km yürüyüp evin yakınlarını bulmuştu. Korkudan bağışıklık sistemi tamamen çökmüş ve yolda gelirken her yeri kokladığı için de Disemper hastalığını, aşılı olmasına rağmen kapmış. Yaklaşık 3 haftadır yoğun tedavi yapılmasına rağmen, durumu iyi değil. Atakları var. Ayakta bile duramıyor ve yaşasa bile kalıcı hasar bırakacak.
Yıllardır yaptığım siyasette oy derdine hiç düşmedim. Siyasetin merkezinde insan olmalıydı. Irkı, meşrebi, mezhebi ne olursa olsun. Benim bütün derdim, iyi insan olmanın onurunu, şuurunu, erdemi, kul hakkını insanlara anlatmaktı.
Şimdi anlıyorum ki, savunmasız bir hayvana bunu yapan zihniyetler, nefis ve menfaat için insanlara neler yapmaz. Sokaktan sahiplendiğimizde, annesi onu 3 günlükken terk etmişti. Kızımız, Edebiyat Öğretmeni. ‘Onun adı, Suç ve Ceza kitabının baş kahramanı Rodya (Romanoviç Raskolnikov) olsun anne’ demişti ve adını koymuştu. İnşallah Rodya, yaşam savaşını kazanır ama… Dünyalık insanlar için üzgünüm sadece.”
BBP eski İl Başkanı Nevin Zeytineli, ameliyata rağmen iyileşmeyen Rodya’yı geçtiğimiz günlerde MKÜ Veteriner Kliniği’nde ameliyat ettirmiş ve ardından şu mesajı yayınlamıştı:
“MKÜ Veteriner Kliniği hocalarıyla ve öğrencileri, yoğun çaba gösterdiler, çok teşekkür ederim. Rodya’yı sokaktan sahiplenmiştim. Kaçırıldıktan sonra bir türlü düzelmedi. 1 aydır tedavide bunu ona yapanları da Allah’a havale ediyorum. Prof. Dr. Yaşar Ergün Hocama ve Fth. Rzk. Dr. Abdülfettah Rezakoğlu’na hassaten ayrıca teşekkür ederim.” –Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ