Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,67 / Satış: 7,70

Miniklerin Masal Heyecanı

Miniklerin  Masal  Heyecanı
  • 24.03.2018
  • 1.344 kez okundu

Alkışlarla Sonlandı

Narlıca Anadolu Lisesi’nde düzenlenen İlkokullararası Masal Anlatma Yarışması keyifli anlara sahne oldu. Toplam 7 okulun katılım gösterdiği yarışmada ilk üç sırayı; Narlıca Cumhuriyet İ.O., Maşuklu Hayrettin Çolakoğlu İ.O. ve Özel Defne Koleji aldı.

Narlıca Anadolu Lisesi; İlkokul düzeyinde eğitim gören öğrencilerin kendilerini ifade etmelerini sağlamak, hayal dünyalarını geliştirmek ve kalabalık karşısında özgüvenlerini arttırma amaçlı düzenlenen İlkokullararası Masal Anlatma Yarışması’na sahne oldu. Toplam yedi okulun katılım gösterdiği yarışma keyifli anlatımlara sahne olurken, masallar da anlatıcıları da bol bol alkış aldı.
Öğrencilerin düş gücünün gelişmesine, düşünce ufkunun açılmasına, bilişsel, duyuşsal ve dil gelişimlerine katkıda bulunmanın yanı sıra Okul-Öğrenci-Veli işbirliği çerçevesinde velilerin, çocuklarıyla daha fazla ilgilenerek daha verimli zaman geçirmelerini sağlamayı da hedefleyen yarışmaya; Maşuklu Barış Arslan İlkokulu, Maşuklu Hayrettin Çolakoğlu İlkokulu, Güzelburç İlkokulu, Narlıca Kardeşler İlkokulu, Narlıca İlkokulu, Özel Defne Koleji, Narlıca Cumhuriyet İlkokulu katılım gösterdi.
Yarışmanın sonucunda ilk üçe giren okullar ise; Narlıca Cumhuriyet İ.O. (Rabia Artan), Maşuklu Hayrettin Çolakoğlu İ.O. (Ali Dahiroğlu) ve Özel Defne Koleji (Begüm Özer) olarak sıralandı.
-Mutlu Yanık -Yusuf Cemil Karaçay-

 

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ