Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Mızraklı’ya yeni kanalizasyon şebekesi …

Mızraklı’ya yeni kanalizasyon şebekesi …
  • 14.06.2018
  • 927 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), temiz çevre ve sağlıklı gelecek anlayışıyla Samandağ’da bir projeyi daha hayata geçirdiklerini duyurdu.
Samandağ ilçesine bağlı Mızraklı Mahallesi’nin altyapı ihtiyacını karşılanmasına yönelik hazırlanan projenin ihalesine çıkıldığını ve 12 Haziran 2018 tarihinde yer tesliminin yapıldığını müjdeleyen HATSU, çalışma kapsamında toplamda 3 bin 200 metre kanalizasyon şebekesinin döşeneceğini ve parsel bacası ve bağlantılarının yapılacağını belirtti.
Tekrar kazı yapılmaması amacıyla Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca yapılacak asfaltlama çalışmaları öncesinde kanal çalışmalarının tamamlanacağına vurgu yapan Genel Müdürlük, yaklaşık maliyeti 950 bin TL olan çalışmanın 90 gün içerisinde tamamlanacağını belirtti.
Atık suların sağlıklı şekilde meskenlerden uzaklaştırılması adına altyapı çalışmalarının sürdüğüne vurgu yapan İdare, yapılacak olan çalışma sayesinde sağlıklı yaşam koşullarının sağlanacağını ve çevre kirliliğinin önüne geçileceğine dikkat çekti. Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ