Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

MKÜ 25.sırada kalırken,

MKÜ 25.sırada kalırken,
  • 04.08.2018
  • 1.130 kez okundu

İSTE, 19. Sıraya yerleşti!

Uluslararası yayın performansı ölçülen Türkiye’deki üniversitelerin başarı sıralaması içinde yer alan Hatay’daki 2 üniversiteden MKÜ 25. sırada yer alırken, İSTE, başarı performansını 6 sıra ileriye götürdü ve 19. sıraya yerleşti. İSTE Rektörü ise hedefi ‘ilk 10’ olarak gösterdi.

Akademisyenlerin, ilerleme ve yükselme süreçlerinde son derece etkin bir rol oynayan ve üniversitelerin bilimsel yayın ve araştırma potansiyelini ortaya koyan önemli bir gösterge olan öğretim elemanı başına düşen uluslararası indeksli yayın sayısı 2017 yılı ortalamalarına göre; İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), 107 devlet üniversitesi arasında 19.uncu sıraya yerleşti. 2015 yılında kurulan genç bir üniversite olmasına rağmen, İSTE, bu sıralamadaki yeri ile eğitim-öğretim süreçlerinde olduğu gibi, bilimsel araştırma alanındaki rüştünü de ispatladı. Teknoversite vizyonu ile ön plana çıkan İSTE; güçlü, dinamik ve çalışkan bir akademik kadroya sahip olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.
-HEDEF İLK 10-
Elde edilen başarıya ilişkin konuşan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, İSTE’li akademisyenlerin bu büyük başarısının ardından şunları söyledi:
“Bu başarıyı sağlayan öğretim elemanlarımıza teşekkür ediyorum. Hedef tabii ki ilk önce ilk 10 içinde yer almak. Hem akademik kadromuz, hem idari kadromuz, hem de öğrencilerimiz başarıları ile bizleri gururlandırmaya devam ediyorlar. Daha önce, akademik teşvik puan sonuçlarına göre İSTE tüm üniversiteler arasında 2.nci olmuş ve öğrenci memnuniyeti kategorisinde de gümüş madalya alarak ‘A+ üniversite’ olarak seçilmişti. Bu sonuçlar, 2018 yılı üniversite tercih sürecinin başlamasına az bir süre kala, adaylara üniversite tercihlerinde faydalı olabilecek ve yol gösterecek rehberler olup, üniversite tercihi yapacak adaylarımızın dikkatini çekecek ve İSTE’yi tercih listelerinde üst sıralara çıkartacaktır.”
-YARIŞ PİSTİNDE-
Elde ettiği bu başarının tesadüf olmadığını bir çok örnekle ortaya koyan İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) elektrikli araba projesi kapsamında ürettiği ELEKTRO-MOB-İSTE isimli otomobili ise pistlere çıkmaya hazırlanıyor. Bu konuda yapılan açıklamaya göre, ELEKTRO-MOB-İSTE, 6-12 Ağustos 2018 tarihinde Kocaeli Yarış Pisti’nde gerçekleşecek olan “TÜBİTAK Elektromobil Yarışması’na” katılmak için hazır. Konuya ilişkin yapılan çağrıda, “Uğurlama töreni 4 Ağustos 2018 Cumartesi saat 16.00’da İSTE Merkez Kampüsü’nde gerçekleşecektir” denildi. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ