Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

MKÜ-Ensar Vakfı işbirliği konferansı özeti:

MKÜ-Ensar Vakfı işbirliği konferansı özeti:
  • 30.10.2018
  • 1.571 kez okundu

Meslek savaşı düşmanları: “işsizler ve düşman robotları”

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) ile Ensar Vakfı işbirliğiyle düzenlenen ve Münir Arıkan’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta ilginç görüşler ortaya atıldı.

Hatay MKÜ İdeal İnsan Öğrenci Topluluğu ve Hatay Ensar Vakfı işbirliğiyle, Yaşam Koçu Münir Arıkan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Gelecek Nasıl Bir İnsan Bekliyor?” konulu seminer Atatürk Konferans Salonu’nda düzenlendi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan seminere; Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Veysel Eren, Prof. Dr. Mehmet Kılınç, Prof. Dr. Yusuf Önlen, Ensar Vakfı Hatay Şube Başkanı Ramazan Güvenç ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.
Yapılan açılış konuşmalarının ardından kürsüye gelen Münir Arıkan, özetle şöyle konuştu:
“Geleceği değiştirmek istiyorsak, şu andan başlamak gerekir. Büyük bir savaştayız. Bu savaş, meslek savaşı ve iyi bir gelecek savaşıdır. Bu savaşta iki büyük düşmanımız var. Bunlardan birincisi, milyonları aşan işsiz ordusu, ikinci ise düşman robotlardır. Eskiden otoyol gişelerinde insanlar vardı, şimdi onların yerini robotlar aldı. Gelecekte birçok meslek yok olacak. Onlarca insanın yaptığı işi robot teknoloji hatasız ve hızlı bir şekilde yapıyor.
Büyük bir medeniyetin çocuğu olarak, eşyada bir iz bırakmamız gerekir. Memleketimize, vatanımıza bir iz bırakmamız gerekir. Dünyaya sebepsiz gelmiş olamayız. Her birimiz işleri en iyi yapacak potansiyele sahibiz. Kendi geleceğimizle ilgili potansiyelimize inanmamız gerekir. İnsanlar; bilgileriyle, bilgelikleriyle, tecrübeleriyle, yaptıkları projelerle, bilim dünyasında ve şanlı tarihimizde olduğu gibi büyük çığırlar açmak için gayret göstermelidir.
Dünyada gelecek çok acımasız olacak. Çabalarsak, çalışırsak, her şey mümkündür ve her şey olur. Dünyada basit, ucuz, kalitesiz bir iş yoktur. Hangi işi yaparsanız yapın, ruhunuzu tatmin eden, size huzur veren, dünyada sizin saygınlığınızı arttıran işi yapın. Baki kalan kubbede hoş bir seda bırakacak bir iş mutlaka vardır ve bu da size bağlıdır.”
Seminer, Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya’nın Münir Arıkan’a plaket takdimi ve günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ