Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,31 / Satış: 7,34
€ EURO → Alış: 8,78 / Satış: 8,81

MKÜ-IOM Protokolü

MKÜ-IOM Protokolü
  • 27.01.2021
  • 726 kez okundu

Hatay MKÜ, ilimizdeki Suriyeli mültecilere yönelik olarak; İnovasyon, teknoloji ve iş fikirlerini geliştiren çalışmalar yapacak.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) ile Uluslararası Göç Örgütü (IOM) arasında imzalanan protokolle, bundan böyle, ilimizdeki Suriyeli mültecilerin; iş fikirleri, inavosyon ile teknoloji konusunda gelişebilmelerini sağlayan projelere imza atılacak.
Alınan bilgiye göre, Hatay MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya’nın imza attığı protokolle, Hatay’da ikamet eden Suriyeli mülteciler ve Türk vatandaşlarına yönelik, sürdürülebilir bir geçim kaynağı oluşturmak ve aralarındaki işbirliğini artırmak için, teknoloji ve inovasyona dayalı iş fikirlerini geliştirme ve uygulamalarına olanak sağlanmasına çalışılacak.
Hatay MKÜ’den, girişimle ilgili şu bilgi verildi:
“Birleşmiş Milletlerin göçle ilgili ajansı olan Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ile Hatay-InnovSTART: İnovasyon Odaklı Girişimcilik Hızlandırma Programı Projesi’nin başlatılması için, Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Kaya, IOM Hatay Saha Ofisi Müdürü İbrahim Timurtaş ve Kıdemli Proje Asistanı Pelin Türkalp’in katılımıyla bir protokol imzalandı.
Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi koordinasyonunda hazırlanan projenin amacına yönelik olarak, proje konusuna uygun, eğitim ve mentor desteğine dayalı, yarışma formatında çevrimiçi bir iş geliştirme programı hazırlandı.
Program, International Organization for Migration – IOM (Uluslararası Göç Örgütü) ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilecek. Program sonunda seçilecek iki takımın her biri, 100 bin Türk Lirası girişim sermayesi olarak kullanılacak para ödülü kazanacak. Programa katılım başvuruları için çağrı en kısa zaman içerisinde duyurulacak.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ