Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

MKÜ-Mimar Adayları KKTC’de

MKÜ-Mimar Adayları KKTC’de
  • 24.05.2019
  • 812 kez okundu

Uluslararası Tasarıma Katıldı…

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyeleri ile öğrencileri, geçtiğimiz günlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) dokuzuncusu düzenlenen Uluslararası Tasarım Haftası’na katıldı.
MKÜ Mimarlık Fakültesi’nden Doç. Dr. Mert Nezih Rifaioğlu, Dr. Öğr. Üyesi Semin Erkenez, Arş. Gör. Ahmed Emin Saka, Arş. Gör. Ceyhun Şekerci ve Mimarlık Bölümü 1. sınıf öğrencileri, Uluslararası Tasarım Haftası’na, mimari tasarım atölye yürütücüsü olarak katıldılar.
Uluslararası ölçekte tanınmış mimar ve akademisyenlerin davet edildiği Tasarım Haftası’na “ASSEMBLAGE” başlıklı mimari tasarım atölye çalışması ile katılan ekip; Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanlığı’nın düzenlediği program dahilinde Tahran’da bulunan Next Office’in kurucu mimarı Alireza Taghaboni’nin ödüllü projelerinin sunumuna, Norm Architects’tin kurucu mimarları Prof. Dr. Ahmet Tercan (MSGSÜ) ve Esin Tercan’ın ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer’in moderatörlüğünde gerçekleşen mimarlık eğitimi ve profesyonel yeterlilikler ile ilgili söyleşisine, Baraka Mimarlığın kurucusu Abdurrahman Çekim ve GROTESK’in kurucusu Emre Özgüder’in ODTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güven Arif Sargın’ın moderatörlüğünde gerçekleşen mimarlık kuram ve uygulamaları ile ilgili söyleşisine katıldılar.
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Bölümü Öğretim Elemanlarının düzenlediği mimari tasarım atölye çalışması; yurt dışından ve yurt içinden farklı üniversitelerin ve Üniversite Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti. Mimari Tasarım Atölyesi, İngilizce ve Türkçe olarak yürütüldü, MKÜ öğrencileri ve yabancı öğrenciler birlikte çalıştı. Atölyenin ürünleri, Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimari Tasarım Stüdyoları fuayesinde sergilendi. Etkinliğin son gününde, katılımcılara sertifikaları takdim edildi. -Yusuf Cemil Karaçay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ