Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

MKÜ’de 14 Mart Tıp Bayramı kutlaması

MKÜ’de 14 Mart Tıp Bayramı kutlaması
  • 18.03.2019
  • MKÜ’de 14 Mart Tıp Bayramı kutlaması için yorumlar kapalı
  • 379 kez okundu

14 Mart Tıp Bayramı, Tabip Odası ve İl Sağlık Müdürlüğünce, birlikte ve farklı etkinliklerle kutlanırken, Hatay MKÜ’de görevli doktorlar da ayrı bir etkinliğe imza attı.
14 Mart günü sabah Atatürk Anıtı’ndaki çelenk sunumu törenine; MKÜ, Sağlık Müdürlüğü ile Hatay Tabip Odası temsilcileri ile üyeleri katılmıştı. Hatay MKÜ Tıp Fakültesi’nde ise farklı bir kutlama etkinliği gerçekleştirildi. Antakya Devlet Konservatuvarı tarafından Atatürk Konferans Salonu’nda 14 Mart Tıp Bayramı özel konseri verilirken, Araştırma ve Uygulama Hastanesi hekimlerine özel bir menü ile yemek verilip, güne özel hazırlanan alanda bir de hatıra fotoğrafı çekildi.
Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleşen programın açılış konuşmasını yapan Üniversite Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Önlen, şunları söyledi:
“Hepimizin bildiği üzere, hekimlik mesleği, fedakârlık gerektiren kutsal ve yüce bir meslektir. Halka hizmet idealizmini hiçbir zaman yitirmeyen hekimler, toplum sağlığı için büyük önem arz ediyorlar. Hekimler, kendilerinin ve içinde yaşadığı toplumun sorunlarını gizlemek, bilimsel bakış açısıyla ve sorumluluk içerisinde kendi görüşlerini ve çözüm önerilerini oluşturmak durumundadırlar. Bu önemli ve kutsal meslekte, hekimlerimizin; eleştirel bakış açısına sahip olarak, toplumda kendini yenileyebilen, hoşgörülü, sabırlı ve paylaşımcı olmak gibi özel meziyetleri bünyesinde bulundurması gerekiyor. Bu anlamlı günde gerçekleştirilen bu değerli programın bir bayram tadında geçmesini diliyor, 14 Mart Tıp Bayramınızı kutluyor, saygılar sunuyorum.”
Programda kısa bir konuşma gerçekleştiren Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ise tüm hekim ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayarak, meslekte karşılaşılan sorunların farkında olduklarını ve gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi.
Yapılan açılış konuşmalarının ardından, Antakya Devlet Konservatuvarı’nın Dr. Öğr. Üyesi Erhan Tekin şefliğinde gerçekleşen 14 Mart Tıp Bayramı Özel Konseri, salonu dolduran izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.
Etkinlikte, meslekte 30. yıllarını tamamlayan Öğretim Üyelerine plaket takdim edildi.-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ