Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

MKÜ’de: 59 genç veteriner mezun oldu

MKÜ’de: 59 genç veteriner mezun oldu
  • 08.05.2018
  • 1.164 kez okundu

Okul birincisi, kız öğrenci oldu…

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ) 2017-2018 akademik yılı mezuniyet törenleri Cuma günü Veteriner Fakültesi’ndeki tören ile başladı.

MKÜ bünyesindeki Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarının farklı tarihlerde düzlenecek olan mezuniyet törenlerinin ilki Veteriner Fakültesi tarafından gerçekleştirildi.
Beş yıl süre ile öğrenim gördükleri fakülteden mezun olan öğrenciler, ailelerinin katıldığı törende hüzün ve sevinci bir arada yaşadı. Coşkulu bir şekilde tören alanını dolduran mezunlara ve ailelerine seslenen Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, şunları söyledi:
“Mezun olan öğrencileri çok iyi bir şekilde yetiştirdiğimizi ifade etmek istiyorum. Ülkemiz, bu veteriner hekimlerden çok şey bekliyor. Ülkemizin kalkınması, herkesin işini iyi yapmasına bağlı. Biz akademisyenler olarak, öğrencilerimizin yetişmesi için her türlü özveriyi gösterdik ve öğrencilerimizi mezun ettik. Şimdi iş onlara düşüyor. Mezun olan arkadaşlar için bundan sonra zor bir süreç başlıyor. İş, ülkemizde önemli bir problem. Ama girişimci olmak gerekir, devletten iş beklememek gerekir. Dünyamız artık küçüldü. Dünyanın dört bir tarafında çalışabilirsiniz.
Mesleğinizle ilgili gelişmeleri ve gündemi yakından takip etmeli, kendinizi sürekli güncellemelisiniz. Yoksa bir teknisyenden öteye geçemezsiniz. Mesleğinizi yaparken dürüstlükten, etik değerlerden taviz vermeyin. Hayvan haklarına önem verin, hastanızı yaşatmak için elinizden gelen özveriyi gösterin.
Mezun olan tüm öğrencilerin bu vatan için özverili bir şekilde çalışacaklarına eminim. Tüm öğrencilerimize meslek hayatlarında başarılar diliyorum.”
Yapılan açılış konuşmalarının ardından, Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya, Veteriner Fakültesi’ni birincilikle bitiren Burçin Ağdaş’a plaket ve diploma takdim etti. -Gökay Gökdemir-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ