Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,57 / Satış: 7,60
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

MKÜ’de Hedef “Engelsiz Üniversite”

MKÜ’de Hedef  “Engelsiz Üniversite”
  • 07.12.2019
  • 699 kez okundu

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tarafından, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, “Engel Tanımıyoruz” adlı sosyal sorumluluk ve farkındalık etkinliği düzenlendi.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan, Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Esra Doğru Hüzmeli, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde amaçlarının, toplumun her alanında engelli bireylerin haklarını ve refahını teşvik etmek ve engelli bireylerin durumuna dair politik, sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamın her alanında farkındalığı arttırmak olduğunu söyledi.
Etkinlik açılışında bir konuşma yapan, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya da amaçlarının, “Engelsiz Üniversite” olmak olduğunu bildirdi ve şöyle devam etti:
“Ülkemizde, 4 milyon civarında engelli bulunuyor. Bu insanları görmezden gelmemiz mümkün değildir. Devletin bu konuda özenli çalışmalar yapması, önemli bir gelişmedir. Engelliler için yapılan hizmetin daha da artması, engelli bireylerin toplum içinde yer alması gerektiğine inanıyoruz. Üniversite olarak ‘Engelsiz Üniversite’ olmak için, projelerimizle gereken adımları atıyoruz. Engelli çocuklarımızın vazgeçilmez olduğunu, ülkelerin kalkınmasında onlara da büyük iş düştüğünü, küçük yaşlarda anlatmak, aşılamak gerekiyor.”
Yapılan açılış konuşmalarının ardından, Antakya Devlet Konservatuvarı mini bir konser verdi. Konser sonrası, Hatay’ın farklı özel eğitim kurumlarından gelen özel eğitime ihtiyaç duyan öğrenciler dolayısıyla eğlendi.-Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ