Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

MKÜ’de “Panel, Sergi ve Workshop”

MKÜ’de “Panel, Sergi ve Workshop”
  • 14.11.2019
  • 625 kez okundu

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Fotoğraf Topluluğu tarafından, Atatürk Konferans Salonu’nda, “Atatürk ve Sanat” başlıklı “panel, sergi ve workshop” düzenlendi. Programın açılış konuşmasını yapan Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşegül Karakelle, şunları söyledi:
“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, siyasi ve askeri dehası yanı sıra, kültürümüze ve sanata da oldukça kıymet verdiği aşikardır. Bu sebepten dolayı, bugün burada; sanata değer veren, sanatçıyı destekleyen, kültürel ve sanatsal faaliyetleri takip edip ön ayak olan bir lideri konuşacağız.”
Açılış sonrası gerçekleşen Panel’in moderatörlüğünü Doç. Dr. Ayşegül Karakelle yaparken, Panelistlerden Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meliha Yılmaz, Atatürk’ün resim sanatı hakkındaki düşüncelerini, paneli dinlemeye gelen katılımcılarla paylaştı. Bir diğer panelist, Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Elmas da, “Cumhuriyetin İlk Yıllarında Türk Resminde Değişme ve Yenileşme” adlı bir sunum yaptı. Panel’de son sözü alan Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Necmettin Yağcı ise “Atatürk ve Türk Heykel Sanatı” isimli bir sunumla paneli noktaladı.
Gerçekleştirilen panel sonrası, dinleyiciler, sergi ve workshop etkinliğine geçtiler. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ