Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

MKÜ’de Prof. Dr. Çolak emekli oldu

MKÜ’de Prof. Dr. Çolak emekli oldu
  • 20.09.2017
  • 1.783 kez okundu

Hatay MKÜ’de Kimya Bölümü’nde görevli Prof. Dr. Nureddin Çolak emekliye ayrıldı. Prof. Dr. Çolak için tören düzelendi. Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı tarafından organize edilen törene Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kılınç, Prof. Dr. Yusuf Önlen, Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri ile Nureddin Çolak’ın ailesi ve sevenleri katıldı.
Törende kısa bir konuşma yapan Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Mert, emeklilik törenlerinin hüzünlü törenler olduğunu, ancak emekliliğin bir kopuş olarak değerlendirilmemesi gerektiğini, Nureddin Çolak’ın fiziken ve ruhen camianın içinde olacağını söyledi.
Nureddin Çolak’ın Üniversite’nin kurucu öğretim üyelerinden biri olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya ise şunları söyledi:
“Bu vesile ile Üniversitemizin kurulmasında, gelişmesinde ve bu güne gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. İnsan hayatı boyunca ne ekerse onu biçer. Hocamızın geçmişi, görüşleri ve duruşuyla ilgili sevenlerinden, arkadaşlarından çok fazla pozitif şeyler dinledik. Eğilmek, bükülmek insana yakışmaz akademisyene hiç yakışmaz. Bende öğrencilerime ve asistanlarıma eğilip bükülmemelerini ve dik durmalarını her fırsatta söylüyorum. Nureddin Çolak Hocamız kimya bölümünün gelişiminde büyük katkıyı sağlayan öğretim üyelerinden biridir. Kimya bölümü akademik yayın ve makale olarak Türkiye bilimine katkı sağlayan bir bilim dalı olarak görülmektedir.”
Nureddin Çolak için bir dönemin bitip yeni bir dönemin başladığını belirten Rektör Kaya, Çolak’ın Ailesi ve sevenleriyle birlikte mutlu ve huzurlu günler yaşamasını diledi.
Prof. Dr. Nureddin Çolak ise konuşasında, Mustafa Kemal Üniversitesi’nin Kimya Bölümü’nden ayrılırken, arkasında, oturmuş ve bilimselliği yüksek olan bir Kimya Bölümü bıraktığına inandığının altını çizdi ve şöyle dedi:
“Kendimi bu kurumun bir parçası olarak görmeye devam edeceğim. Bu kurumdan gelen iyi, güzel haberler, başarılar, ödüller bana kıvanç ve onur verecektir. Meslek hayatıma 18 Ocak 1978 yılında başlayıp 18 Eylül 2017 yani bugün emekli oluyorum. Dile kolay, tam 38 yıl 8 ay çalışmış oluyorum. Sevgili mesai arkadaşlarım ve meslektaşlarım… Karşılıklı ilişkilerimiz içinde üzdüğüm, kırdığım ve canını sıktığım herkesten af diliyorum. Sevgili mesai arkadaşlarım, meslektaşlarım, öğrencilerim… Hayat su gibi akıp geçiyor. Bu önemli günde burada olduğunuz ve bana veda etme şansı tanıdığınız için hepinize teşekkür etmek istiyorum.”
Plaket takdimi ve günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından program son buldu. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ