Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

MKÜ’den 26 akademisyene Avrupa yolu

MKÜ’den 26 akademisyene Avrupa yolu
  • 22.02.2017
  • 1.587 kez okundu

Hatay MKÜ’de, Akademik ve İdari Personele Oryantasyon Toplantısı gerçekleştirildi.

2016-2017 Döneminde Erasmus+ Programı’ndan faydalanacak akademik ve idari personele yönelik olarak oryantasyon toplantısı yapıldı. Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü Konferans Salonu’nda geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleşen oryantasyon toplantısında, Erasmus Kurum Koordinatörü Okt. Ömer Faruk Kadan; personelin gitmeden önce, yurtdışındayken ve döndükten sonra yapması gereken işlemlerle ilgili bilgi sundu.

Programa, Uluslararası İlişkiler Birim Koordinatörü Prof. Dr. Cengiz Yıldız da katılarak kısa bir konuşma yaptı. Prof. Dr. Yıldız, uluslararası bir üniversite olmanın önemini vurgulayarak, yurt dışına gidecek olan akademik ve idari personelin dil becerilerini geliştirerek gitmesi gerektiğini ifade etti. Üniversite yönetiminin de talebinin bu yönde olduğunu belirten Prof. Dr. Yıldız, bunu sağlayabilmek amacıyla, yurt dışına gidecek olan personele bir aylık İngilizce konuşma ve sunum kursunun ücretsiz olarak sunulacağını dile getirdi.
Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ) Erasmus Programı çerçevesinde, 2016-2017 döneminde farklı akademik ve idari birimlerden ’15 ders verme’ ve ’11 eğitim alma faaliyeti’ olmak üzere toplam 26 personel Avrupa’daki üniversitelerine gönderilecek. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ