Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

MKÜ’den 40 Diş Hekimi…

MKÜ’den 40 Diş Hekimi…
  • 29.06.2018
  • 1.487 kez okundu

Okul 1.si Gülnur Çopuroğlu, Okul 2.si Halime Sezer

2013-2014 eğitim-öğretim yılında öğrenci kabul etmeye başlayan MKÜ Diş Hekimliği Fakültesi, ilk mezunlarını vermenin gururunu yaşadı.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ilk mezunlarını verdi. Törende mezun öğrenciler adına konuşan 2017-2018 dönem birincisi Gülnur Çopuroğlu, gece-gündüz demeden çalışıp zorlu bir maratonu atlatarak bugünlere gelmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.
Törende konuşan isimlerden, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nizam Duran da yaptığı konuşmada, mesleğe ilk adımı atan 40 hekimi mezun etmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, hekimlerin ailelerine, ülkelerine ve dünyaya karşı sorumlu hekimler olduğunu belirtti.
Dekan Duran, mezunlara hitaben, “Dilerim ki bundan sonra yolunuzu aklın ve bilimin yolu ve ışığı aydınlatsın. Meslek heyecanınız daim olsun. Kalbinizden sevgiyi eksik etmeyin. Hastalarınıza ve insanlara nezaketli olun. Vatan, millet ve bayrak sevginizi yüreğinizden eksik etmeyin. Gerek meslek gerekse sosyal hayatınızda sizlere başarılı bir hayat diliyorum” dedi.
Mezuniyet töreninde bir konuşma yapan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ise, Diş Hekimliği Fakültesi’nin ilk mezunlarını vermesinden mutluluk duyduklarını belirtti. Diş Hekimliği Fakültesi’nin çok hızlı bir gelişim gösterdiğini belirten Rektör Kaya, “Mesleğe ilk adımı atan hekimler çok iyi bir eğitim aldılar. Hocalarından bire bir eğitim aldılar. Hastalara bakarak pratik yönden de kendilerini geliştirme fırsatı buldular. Öğrencilerimizin yetişmesinde emeği olan hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmasında öğrencilere de seslenen Rektör Kaya, mezun hekimlerin, literatürü ve kongreleri iyi takip etmeleri gerektiğini, aksi takdirde mesleki anlamda gerileme yaşayacaklarını söyledi. Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya, öğrencilerin ailelerine de teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.
Yapılan açılış konuşmalarının ardından, Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri, törene katılanlara bir müzik dinletisi sundu. Müzik dinletisi sonrası, mezun olan hekimler, diplomalarını alıp keplerini havaya atarak mezun olmanın sevinç ve coşkusunu hep beraber yaşadılar.
Program, tören sonrası verilen kokteylin ardından sona erdi. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ