Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

MKÜ’den, AYM’nin, Akademisyenlerin Barış Bildirisi kararına tepki:

MKÜ’den, AYM’nin, Akademisyenlerin Barış Bildirisi kararına tepki:
  • 07.08.2019
  • 696 kez okundu

Asla kabul edilemez…

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ), Anayasa Mahkemesi’nin, Akademisyenlerin “Barış Bildirisi” ile ilgili “Düşünce özgürlüğü kapsamında” şeklindeki kararına tepki gösterdi. MKÜ Rektörlüğü’ne göre, AYM’nin bu kararı “kabul edilemez”! Hatay MKÜ Rektörlüğü adına konuyla ilgili yayınlanan mesaj şöyle:
“Devletimizin ve Milletimizin, uzun yıllardır hain terör örgütlerinin her türlüsüne karşı azimli, kararlı mücadelesini sürdürerek huzur oramı sağladığı süreç içinde, bir grup Akademisyenin, terörün ve temsilcilerinin propagandasını yaptığı sözde Barış Bildirisi’nin düşünce özgürlüğü hakkı kapsamında değerlendirilmesi asla kabul edilemez.
Devletimizin meşru mücadelesi kapsamında, eleştiri sınırlarını aşan ve hain terör örgütlerine karşı da hiçbir eleştiri getirmeyen sözde Barış Bildirisi’ni yayımlayan Akademisyenlerle ilgili Anayasa Mahkemesi’nin almış olduğu ‘hak ihlali’ kararı, aziz Şehitlerimizin ve Gazilerimizin hatırasını zedelemiş, tüm kurumlarımızı ve milletimizi derinden yaralamıştır.
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi olarak, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da, milletimizin birliğini ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünü zedeleyecek her türlü art niyetli girişimin karşısında olmaya devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ