Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,38 / Satış: 8,41
€ EURO → Alış: 9,96 / Satış: 10,00

MKÜ’lü Öğr. Gör. Türkmen’e 2 Ödül

MKÜ’lü Öğr. Gör. Türkmen’e 2 Ödül
  • 30.06.2021
  • 879 kez okundu

Uçan Fikirler Projesinde Türkiye 1.Liği

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ) Teknoloji Transferi Ofisi Araştırma Öğretim Görevlisi olan Alaeddin Türkmen, katıldığı proje yarışmalarında iki ödül birden kazandı.
İnsan Kaynakları Ofisi ve IGA İstanbul Havalimanı İşletmesi tarafından düzenlenen fikirler yarışmasında, 255 proje arasından “İyiliklerin Seni Uçuruyor” Projesiyle, MKÜ’lü Öğretim Görevlisi Alaeddin Türkmen’in projesi Türkiye birincisi oldu. Kredi Kayıt Bürosu tarafından düzenlenen “Hayal Edin Gerçekleştirelim” Sosyal İnovasyon Yarışması’nda ise yine Alaeddin Türkmen, 700’e yakın başvuru arasından önerdiği “Bütçem Net” Projesi ile Jüri Özel Ödülü’nü kazandı.
MKÜ internet sitesinde Öğretim Görevlisi olduğu belirtilen Alaeddin Türkmen, birinci oldukları proje hakkında şu bilgiyi verdi:
“Havacılık sektöründe mevcut müşteri memnuniyeti ve sadakat programları incelendiğinde, neredeyse tamamının daha çok ‘tüket kültürü’ ile ödüllendirildiği görülmüştür. Kurumsal sosyal sorumluluk, toplumsal fayda ve ekolojik sürdürebilirliğe yönelik unsurlar, mevcut sadakat programlarında yok denecek kadar azdır. Bu sorunlara çözüm getirmek ve havacılık sektöründeki sadakat programını interaktif ve sıra dışı yaklaşım getirmek amacıyla, ‘İyiliklerin Seni Uçuyor’ Projesini tasarladık. Proje kapsamında, yolcuların yalnızca tüketim kültürü ile puan kazanmasına bir alternatif geliştirerek, toplumsal fayda odaklı iyilik görevlerini yapmaları ve böylece yaptıkları iyiliklerin uçuş puan olarak değerlendirilmesini hedefledik.
İstanbul Havalimanı’nda çevre temizliği, hayvanlar için bir kap yemek bırakmak gibi görevleri yerine getiren havaalanı müşterilerine yönelik planladığımız projeye katılan havaalanı müşterileri, puan toplayabilecek ve toplanan bu puanlarla terminal içerisinde kullanabilecekleri ücretsiz bilet ya da indirim kazanma fırsatı yakalayacaklar.
Öğrenci arkadaşım Muhammet Yener ile birlikte iki haftalık bir sürede hazırladığımız ve takım kaptanı olduğum projenin yarışmada birinci seçilmesinden dolayı büyük mutluluk duymaktayız.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ