Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

MKÜ’lü Prof. Dr. Cereci,

MKÜ’lü Prof. Dr. Cereci,
  • 09.05.2018
  • 1.089 kez okundu

80 ülkede festival ve konferanslarıyla Türkiye’yi tanıttı

Hatay MKÜ İletişim Fakültesi’nde görevli Prof. Dr. Sedat Cereci’nin bugüne kadar 80 ülkedeki konferans ve festivallerdeki sunum ve çalışmalarıyla ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiği öğrenildi. Kuramsal çalışmalarının yanında fotoğraf ve film çalışmalarıyla da iletişim dalına katkıda bulunan Prof. Cereci, ulusal ve uluslararası pek çok fotoğraf ve film yarışmasında ödüller alırken, bilimsel etkinliklere katılımından dolayı teşekküre layık görüldüğü, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın çok sayıda ülkesinde belgesel film yönetmeni olarak tanındığı da belirtiliyor.
İngilizce ve Almanca dillerinde yaptığı yayınların yanı sıra Türkçe, Arapça, Kürtçe ve İngilizce çektiği filmlerle de çalışmalarını sürdüren Prof. Cereci’nin Kanada’dan Avustralya’ya, Nijerya’dan Güney Kore’ye kadar çok sayıda ülkede konferanslar verdiği de bildirildi. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, dünyanın tüm kıtalarında pek çok ülkede film festivallerine katılan Prof. Cereci’nin, Anadolu’nun geleneksel kültürünü konu edinen belgesel filmlerle Türkiye’nin tanıtımını yaptığı dile getirildi.
Antakya’nın medeniyet tarihini konu edinen “İnsanları İnsanlığa Çağıranlar” ve “Hirisi” yemeğini konu edinen “Birin Aşı” adlı filmleri 18 ülkede gösterilen Prof. Cereci’nin, tasarım aşamasındaki projelerini 2018 yılından itibaren uygulamaya başlayacağı öğrenildi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ