Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

MKÜ’ye TÜBİTAK Ödülü

MKÜ’ye TÜBİTAK Ödülü
  • 26.09.2019
  • 515 kez okundu

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ), 160 üniversiteden 1640 projenin katıldığı TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması’nda ön elemeyi geçerek bölge yarışmalarına katılmaya hak kazandı. 613 projenin, ön elemeleri geçerek bölge yarışmalarında mücadele etmeye hak kazandığı proje yarışmaları; “akıllı şehirler ve ulaşım”, “bilgi ve iletişim teknolojileri”, “eğitim”, “enerji ve çevre”, “gıda ve tarım”, “makine imalatı ve otomotiv”, “sağlık”, “savunma, uzay ve havacılık”, “sosyal yenilikçilik ve girişimcilik” olmak üzere, dokuz kategoriden oluşuyor.
Kayseri’de gerçekleştirilen bölge yarışmalarında, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarından Arş. Gör. Şenol Saygıner danışmanlığında, MKÜ öğrencileri Mertcan Dinler ve Cafer Gencer Toktar tarafından gerçekleştirilen “İşitme Engelliler İçin Alternatif İletişim Uygulaması: Eller Konuşsun” Projesi, “Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik” kategorisinde birinci olurken, TÜBİTAK Türkiye Final Yarışması’na katılma başarısı elde etti.
Proje ekibi, geçtiğimiz hafta 17-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilen TÜBİTAK 2242 Türkiye Finali Yarışmaları’nda MKÜ’yü temsil etti. Hatay MKÜ öğrencileri, “Mertcan Dinler ile Cafer Gencer Toktar”, TÜBİTAK yetkilileri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda yarışmalarda dereceye girerek, Hatay MKÜ’ye teşvik ödülü de kazandırdılar.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ