Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,52 / Satış: 8,55
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Mobil temizlik ekibi iş başında

Mobil temizlik ekibi iş başında
  • 05.05.2017
  • 1.431 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nın kent temizliğinde hızlı müdahale amacıyla oluşturduğu Mobil Temizlik Ekibi, il genelinde çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.
Faaliyetlerine sabahın erken saatlerinde başlayan ekipler, kirliliğin yoğun olduğu bölgelerde gerçekleştirdiği çalışmalar ile vatandaşlardan tam not alıyor.
Şehrin muhtelif yerlerinde gerçekleştirilen çalışmaların ardından Samandağ Çevlik’te bulunan balıkçı barınağında temizlik çalışmalarına başlayan Mobil Temizlik Ekibi, iki gün süren çalışmalar ile balıkçı teknelerinin demirlediği alanlar ve dalga kıranı oluşturan kaya aralarında bulunan çöpleri topladı. Barınak içerisinde bulunan eski ağlar ve araç lastiklerini de toplayan ekipler, barınağı temiz ve düzenli bir hale kavuşturdu.
Şehir merkezinde de titiz çalışmalar gerçekleştiren Mobil Temizlik Ekibi, Büyükşehir Belediyesi yetki ve sorumluluğunda bulunan ana caddelerde temizlik hizmetini gerçekleştiriyor. Araç ve yaya yoğunluğu oluşan ana yollarda ile caddelerde rutin temizliğin yanı sıra, kaldırım kenarları ve refüj aralarında biten otları, asfalt üzerinde katılaşan kötü görünüme sebep olan çamurları sıyırarak Hatay’ın modern şehir görünümüne katkı sağlıyor.
Yapılan çalışmalar kapsamında Ekinci Caddesinde, 75.Yıl Bulvarından Çevre Yolu kavşağına kadar olan bölümde temizlik çalışmalarını tamamlayan Mobil Temizlik Ekibi, cadde esnafı ve vatandaşlardan takdir topladı. HBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından il geneli gerçekleştirilen temizlik çalışmalarının yanı sıra yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen Habib-i Neccar Türbesi ve civarı ile Antakya Kalesi temizlenerek bu alanlarda Medeniyetler Kenti Hatay’a yakışan temiz görünüm kazandırıldı. -Mehmet ÖZGÜN-

 

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ