Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Moloz ve çöp dökenler

Moloz ve çöp dökenler
  • 23.10.2017
  • 997 kez okundu

-Cezalandırılır-

Kent merkezinde, Asi’ye çöp dökmenin ‘rahatlığında’ duranlar için neden böyle bir yazı yoktur sahi?Peki ya benzer bir kirliliği oluşturanlar için ‘ceza’ uygulaması neden hayata geçirilmez?

Antakya’nın, dağ eteklerine doğru yükselen Dut Dibi Mahallesi’ne doğru ilerlerken, sizi, beton evlerin arasına sıkışan ahşap evler karşılar. Sahipsizlikleri kendini hemen belli eder. Çünkü bakımsızdırlar. Hatta yanı başlarından geçerken kendi adınıza korkarsınız! Ama bu kentin dünü adına üzülürsünüz de… İşte bu adımlarınızın orta yerinde, taş bir duvara çakılı bir tabelada bir yazı ile karşılaşırsınız! Şöyle der o yazıda… ‘Moloz ve çöp dökmek yasaktır. Yasağa uymayanlar hakkında cezai işlem uygulanacaktır.’ Altında da bu uyarıya ev sahipliği yapan belediyenin ismi; Antakya Belediyesi!
Ve merak edersiniz… Kent merkezinde, Asi’ye çöp dökmenin ‘rahatlığında’ duranlar için neden böyle bir yazı yoktur sahi? Peki ya benzer bir kirliliği oluşturanlar için ‘ceza’ uygulaması neden hayata geçirilmez? Antakya sorumluluğunda durması gereken yerel idareler, aynı yaptırım ısrarını neden kent geneline yaymaz? Cevap var mı?   -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ