Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Mozaiklerin hikayesini İlk Elden Dinledi

Mozaiklerin hikayesini İlk Elden Dinledi
  • 24.12.2019
  • 472 kez okundu

Türk motivasyon konuşmacısı, eğitmen ve doğa bilimci Serdar Kılıç, bir program kapsamında geldiği Hatay’da, Harbiyeli Mozaik Ustası Mehmet Daşkapan’la de bir araya geldi, mozaik tablolar için doğadan toplanan taşların hikayesini ilk elden dinledi.

2008-2009 arasında Sky Türk kanalında “İçimdeki Doğa”, 2010-2011 yıllarında NTV’de “Doğada Tek Başına”, 2011’de yine NTV’de “Doğada Çocukla”, 2012’de NTV’de “Doğada Tek Başına Dağ Evi” ve son olarak 2014’te TRT Haber’de “Doğadaki İnsan” isimli belgesel dizileri ile dikkat çeken, “Liderlik ve Grup Dinamikleri, Rekreasyon Yönetimi ve Doğa Sporları” başlıklarında üniversitelerde konferanslar veren Serdar Kılıç, Hatay’a geldi. MKÜ bünyesinde bir sunum yapan Kılıç, Hatay programı içinde, Harbiye’nin kırsalında yer alan tarihi Trajan Su Kemeri’ni ise Mozaik Ustası Mehmet Daşkapan eşliğinde gezdi.
-RENKLER DOĞADAN-
Serdar Kılıç ile bir araya gelmenin kendisi için de özel olduğunu ve keyifli bir gün geçirdik-lerini ifade eden Daşkapan, “Mozaik tablolarının oluşturan taşları, doğadan, nasıl ve ne şekilde topladığımızla yakından ilgilendi, sorular sordu. Tabloları oluşturan renklerin, toplanan taşların kendi orijinal rengi olduğunun altını çizerken, uygulanan tekniğin, eski Roma’dan kalma bu sanata sahip çıkmanın da bir karşılığı olduğunu anlatma fırsatı buldum” dedi.   -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ