Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Müftülük Heyetinden 4 Nokta Ziyareti

Müftülük Heyetinden 4 Nokta Ziyareti
  • 20.11.2018
  • 892 kez okundu

Valilik, BŞB, Antakya ve Defne Belediyeleri…

Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, beraberindeki heyetle beraber Valilik, Büyükşehir Belediyesi ile Antakya ve Defne Belediyelerine ziyaretlerde bulundu.
Hatay İl Müftülüğü’nün 4 ana noktaya gerçekleştirdiği ziyaretler sırasında, “Mevlid-i Nebi Haftası” kutlamaları ile ilgili bilgi sunuldu.
Dün sabah Vali Rahmi Doğan’ı makamında ziyaret eden Müftülük heyeti, geçtiğimiz Cuma günü de Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Selim Matkap’ı, Antakya Belediye Başkan Vekili Niyazi Yıldırım’ı ve Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ı makamlarında ziyaret etti.
İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, kabullerinden dolayı Vali Rahmi Doğan yanı sıra Dr. Selim Matkap’a, Niyazi Yıldırım’a ve Dr. İbrahim Yaman’a teşekkür etti.
İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu; Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Antakya ile Defne Belediyelerine gerçekleştirdiği ziyaretleri sırasında, Vali ve 3 Belediye Başkanına buket çiçekler takdim ettikten sonra özetle şu bilgileri verdi:
“Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından Mevlid Kandili’ni takip eden hafta Mevlid-i Nebi Haftası olarak kutlanmaktadır. Mevlid-i Nebi Haftası, bu sene 19-26 Kasım tarihleri arasında kutlanacaktır. Bu haftanın kutlanmasındaki amacımız, Sevgili Peygamberimizi daha iyi anlamak ve daha iyi anlatmaktır. Türkiye genelinde paneller, konferanslar, programlarla Sevgili Peygamberimiz anlatılmaya çalışılmaktadır. Bu bağlamda ilimizde de güzel programlar tertip edildi. Bu programlarımıza sizleri hem davet etmek hem de Mevlid-i Nebi Haftanızı kutlamak amacıyla ziyaret ettik. Hafta münasebetiyle; 24 Kasım 2018 Cumartesi günü Habib-i Neccar Camii’nde, 25 Kasım 2018 Pazar günü de Ulu Cami’de Sabah Namazı Buluşması programları düzenlenecektir. Ulu Cami’deki programa Diyanet İşleri Başkan Yardımcımız Dr. Burhan İşliyen de katılacaktır. Yine 25 Kasım Pazar günü, Hatay Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen’in konuşmacı olarak katılacağı bir konferans tertip edilecektir. Ayrıca, hafta münasebetiyle tüm ilçelerimizde konferanslar ve programlar tertip edilecektir. Mevlid Kandiliniz ve Mevlid-i Nebi Haftanız kutlu olsun.” -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ