Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Muhtaçlara evde bakım hizmeti başlıyor

Muhtaçlara evde bakım hizmeti başlıyor
  • 06.10.2017
  • 882 kez okundu

Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi ortak girişimi …

Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi ortak girişimiyle Altınözü ilçesinde hasta olan, 65 yaş üstü olup sosyal ve ekonomik yönden yoksulluk içinde bulunan bakacak kimsesi bulunmayan, yakınları tarafından bakılmayan, huzurevi hizmetini kabul etmeyen bakıma muhtaç yaşlı vatandaşlara evde temizlik ve bakım hizmeti verileceği bildirildi.
Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, konu ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.
Kaymakam Uygur konuşmasında, “Evde Bakılmayan Hasta ve Yaşlı Kalmasın” Projesini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünce ve İlçe Belediyeleri tarafından ortaklaşa hazırladıkları projeyi hayata geçirdiklerini söyledi, proje kapsamında 303.550,00 TL bir ödenek aktarıldığını ifade etti. Bu kaynakla Belediyelerinin halen kullanmakta olduğu ünitelerin güçlendirildiğini belirten Kaymakam Uygur, ayrıca 7 adet vatandaşa iş sağladıklarını ifade etti.
İlçelerinde, Anayasada belirtilen korunması gereken kişilere yönelik hizmetlerinin son derece üst düzeyde devam ettiğini, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf personelinin bu konuda üzerlerine düşen görevi fazlasıyla yaptığını söyleyen Kaymakam Uygur, özellikle yaşlı, dul, yetim, asker ailesi yardımı gibi düzenli yardımları alması gereken hiç kimsenin mağdur kalmaması için Vakıf personelinin yoğun bir şekilde çalıştığını dile getirdi ve “Yine bu proje kapsamında 150’ye yakın ailemize hizmet ulaştırmayı hedefliyoruz, bakım ekibimiz de yaşlılarımızın tüm bakımlarını yapacaklar. Kendi öz bakımını yapamayan yaşlılarımızın bakımlarını yapıp evlerini de temizleyeceklerdir. Şimdiden ekipteki arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum” dedi.
Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı da açıklamasında, “Biz Altınözü Belediyesi olarak yaşlılarımıza hizmet sağlıyoruz. İş başına geldiğimiz günden bu yana ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşarak temizliklerinden tıraşlarına varana kadar tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Altınözü Kaymakamlığımızın da desteğiyle bizim ulaşamadığımız diğer vatandaşlara da ulaşarak Kaymakamlık ve Belediye el ele bakımı yapılmayan kimse kalmasın düsturuyla davranıyoruz. Bizler de zaman zaman bu vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret edeceğiz. Ayrıca Vakıf aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evleri yıkılıp yeniden yapılıyor. Hükümetimizin de desteğiyle ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara ulaşacağız. Bakım ekibimize kolaylıklar diliyorum. Yaşlılarımız sizlere emanet. Bizlere onların hayır dualarını getirin” dedi.
Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ