Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Muhtar adayları önde

Muhtar adayları önde
  • 14.02.2019
  • 2.848 kez okundu

Muhtarlık seçimleri, belediye seçimlerinin önüne geçti…

31 Mart yerel seçimlerinde; Belediye başkanları, meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarını seçeceğiz. Günlerdir, haftalardır, aylardır propaganda çalışmaları, geziler, ziyaretler, görüşmeler, açıklamalar, açık ve kapalı hava toplantıları sürüyor. Bugüne kadarki süreçte, seçmenin, bu seçimlerle ilgili olarak “Son yılların en heyecansız seçimi” şeklinde, önemli ve üzerinde durulması gereken bir tespiti var.
Antakya ve Defne’de belediye başkan adayları, genelde ev, kurum, işyeri, mahalle ve esnaf gezileriyle yetiniyor. Birçok kez ellerinde çiçeklerle gittikleri yerlerde yapacakları hizmetlerle ilgili plan, proje ya da programlardan ise söz etmiyorlar. Görüşmeler ve ziyaretler genelde “hal-hatır sorma” şeklinde geçiyor.
Diğer taraftan mahalle muhtarları ise “tek kişilik orkestra” gibi tek başlarına çalışıyor, kendi propagandalarını yine kendileri yapıyor. Muhtarlar, yalnız gidip-geliyor, ama ellerinde seçim propagandası, afiş ve broşürleri var. Bu yolla, seçilmeleri halinde neler yapacaklarını, plan ve projelerini sıralıyorlar. Mega proje denebilecek vaatlerden normal profildeki işlere kadar, muhtarlar, yapacaklarını anlatırken; afiş, poster ve broşürler ise elden ele dolaşıyor.
Defne ve Antakya belediye başkan adayları arasında seçim gezilerine yeni başlayanlar bile var!
Özetlemek gerekirse; Muhtar adayları, belediye başkan adaylarını solladı. Listelerin verilmesine ise sadece 4 gün kaldı. Öte yandan, Meclis üye adaylarının esamesi bile okunmuyor.-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ