Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Muhtarlarla 2. Toplantı

Muhtarlarla 2. Toplantı
  • 17.02.2018
  • 867 kez okundu

Muhtarların, ilk toplantıda Vali Erdal Ata’dan istedikleri 26 konunun 18’i olumlu karşılandı, 3’ü reddedildi, 5’i üzerinde çalışılıyor.

Hatay Valisi Erdal Ata başkanlığında gerçekleşen ‘Muhtarlar ve Halkla Buluşma’ toplantılarının ikincisi yapıldı.
Toplantıya, Hatay Valisi Erdal Ata’nın yanı sıra İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, ilgili kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş adamları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Vali Ata, toplantı ile ilgili olarak, “Amacımız; Bakanlığımızın gönderdiği Genelge çerçevesinde, hem muhtarlarımız hem de vatandaşlarımızla yakinen görüşmek, onların sorunlarını ve dileklerini yerinde dinleyerek yanımızdaki kurum müdürü arkadaşlarımızla beraber anında cevaplandırmaktır” açıklaması yaptı.
Vali Ata, devamla şöyle dedi:
‘Bu, Antakya’da yaptığımız ikinci toplantı olacak. Bu toplantıda, ‘birinci toplantıdan bugüne kadar neler yapılmış, yeni talepler nelerdir’, onları tespit etmek için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Birinci toplantıda toplam 26 talebin 18’i olumlu sonuçlanmış, 3’ü olumsuz sonuçlanmış ve 5 tanesi de çözümü devam etmektedir. Yani taleplerin büyük bir bölümü yerine getirilmiş. Bu toplantıda yeni talepleri alıp, elimizden geldiğince yerine getireceğiz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ